• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia @duona Artūro skrynia Lengviau išsipainioti kai esi ne vienas, kai tave lanko draugai

Lengviau išsipainioti kai esi ne vienas, kai tave lanko draugai

El. paštas Spausdinti PDF

Trys Jobo bičiuliai, išgirdę apie visas nelaimes, kurios buvo jį ištikusios, leidosi į kelionę kiekvienas iš savo namų – Elifazas Temanas, Bildadas Šuachas ir Cofaras Naamatietis. Jie susitiko ir keliavo drauge atjausti ir paguosti. Pamatę iš tolo, jie negalėjo jo pažinti ir pradėjo garsiai verkti. Persiplėšę drabužius, jie barstėsi galvas dulkėmis. Jie sėdėjo ant žemės su juo septynias dienas ir septynias naktis. Nė vienas Jobui netarė nė žodžio, nes matė, kad jis labai kenčia.
Jobo 2, 11 –13

    Ką daryti, kai atsiduriame beviltiškoje padėtyje ir kenčiame? Dažniausiai žmogus neigia tai, kas jam atsitiko, po to pradeda įvairiausiais būdais kovoti, vėliau – susitaiko ir gyvena susitaikęs su savo kančia. Ar tam kančia ir yra – kad žmogus būtų nužemintas,susitaikęs su savo bejėgiškumu? Jobo knyga su tokia pasaulėžiūra nesutinka, kaip nesutinka ir su kančios neigimu bei kova su ja. Tai, kas atsitiko Jobui, gali ištikti kiekvieną žmogų, ir ši knyga išties ir yra palikta tikintiesiems parodyti, kaip gyventi kentėjimuose, kaip juos ištverti, kaip išlikti garbingiems.
    Tiesą sakant, žmogui nėra didelio pasirinkimo, kai kenčia. Jobas sėdėjo pelenuose ir šuke gramdėsi votis – tai kenčiančio žmogaus įvaizdis. Tokia jo padėtis, atrodo, kurį laiką nekito: atėję draugai jį rado tokį, kaip yra aprašyta antrame skyriuje, ir garsiai verkė, persiplėšė drabužius, barstėsi galvas dulkėmis ir kartu su juo sėdėjo septynias paras.

Kalbant apie draugus, draugas daug ką gali padaryti, kai kenčia jam artimas žmogus. Panašia prasme ir tikinčiųjų bendruomenė daug ką gali padaryti, kai kenčia brolis ir sesuo. To mes ieškome – ką galime padaryti, kai kenčia mūsų artimasis?
Kuo ypatingas buvo Jobo draugų darbas? Septynias paras jie susitapatina su Jobu. Kartu sėdi ir kartu liūdi. Geriausia, ką draugas gali padaryti, tai kurį laiką kartu būti kentėjime. Apaštalas Paulius irgi panašiai sako: Džiaukitės su besidžiaugiančiais, verkite su verkiančiais (Rom 12, 15). Pastebėkime, kad šiuo atveju draugai nieko nesako. Išties čia nieko nepasakysi – juk nuo šnekų votys neužgys, mirusieji neprisikels. 
    Kai norime paguosti kenčiantį žmogų, dažniausiai norime pasakyti kažką tokio, kas pakeistų jo požiūrį į kančią – lyg nuo to jam ir palengvėtų. Geriausia pagalba kenčiančiajam yra pabūti su juo, rasti laiko kartu atsisėsti ir iš esmės tai ir yra daugiausia, ką galime nuveikti tokiu metu.  Kad šiais laikais galėtume išsėdėti septynias paras su kenčiančiuoju, labai abejoju. Gali būti, kad čia draugai iš tikrųjų sėdėjo septynias paras, tačiau Biblijoje įprasta skaičių septyni naudoti kaip pilnatvės skaičių. Taigi laikydamiesi šio požiūrio turėtume suprasti, kad reikia kenčiantį žmogų aplankyti ir su juo praleisti tiek, kiek yra reikalinga, o tai turėtume patys jausti. 
    Čia svarbu ir dar vienas dalykas. Jobas turėjo draugų. Jie gyveno toli nuo, tačiau kaip matome, palaikė su Jobu ryšius. Bičiulį ištikus nelaimei, jie atėjo suteikti jį paguosti. Lyg ir netiesiogiai, labiau užuominomis Raštas parodo, kad žmogui draugai yra svarbu. Kiekvienas žmogus gyvendamas turi išlaikyti jaunystėje užmegztus draugystės saitus ir susirasti naujų bičiulių. Stengdamiesi patys būti draugais ir aukodamiesi būti draugu kitam žmogui, galime sau laimėti draugystę. Draugai ateina nelaimei ištikus, draugai randa laiko ir stengiasi padėti išsikapstyti iš problemų ir kančios. Vienam tai padaryti – be galo sunku.

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 05 Birželis 2008 11:36 )  

Prisijungę

Mes turime 33 svečius online

Baneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pradžia @duona Artūro skrynia Lengviau išsipainioti kai esi ne vienas, kai tave lanko draugai

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Kiekvienas, kas daro nuodėmę, yra nuodėmės vergas.
Bet vergas ne amžinai namuose lieka, tik sūnus lieka ten amžiams.
Tad jei Sūnus jus išvaduos, tai būsite iš tiesų laisvi. (
Jėzus)Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia