• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia @duona Artūro skrynia Marija - Tebūna man, kaip tu pasakei, - esu apdovanota malone pas Dievą (Ia)

Marija - Tebūna man, kaip tu pasakei, - esu apdovanota malone pas Dievą (Ia)

El. paštas Spausdinti PDF

Šeštą mėnesį angelas Gabrielius buvo Dievo pasiųstas į Galilėjos miestą, kuris vadinasi Nazaretas, pas mergelę, sužadėtą su vyru, vardu Juozapas, iš Dovydo namų; o mergelės vardas buvo Marija. Atėjęs pas ją, angelas tarė: „Sveika, malonėmis apdovanotoji! Viešpats su tavimi!“ 
Luko 1, 26–28

 Visi žmonės tarpusavyje yra susiję, ir visų pasiekimai bei nuopuoliai dažniausiai yra ne vieno žmogaus sumanymai ar prasimanymai, bet jį supančios, formavusios bendruomenės, kolektyvo, kultūros.
 Norint pažintį Viešpatį Jėzų, mums būtų gerai ne vien tik klausytis, ko jis mokė žmones, bet pažinti ir jį ugdžiusią aplinką, artimiausius jį veikusius žmones. Kai pradėjo savo tarnystę, Jėzus jau buvo subrendęs vyras, ir tai, kuo jis buvo tapęs, be abejonės, buvo iš dalies nulemta to, su kuo jis gyveno, kokiomis vertybėmis besivadovaujančius matė savo artimuosius. Taip, mes galime žiūrėti į dieviškąjį Jėzaus asmenybės aspektą ir sakyti: „Kokia čia gali būti įtaka – jis buvo toks, koks buvo, visiškai iš savęs, nes jis Dievas“. Tačiau vis dėlto – Jėzus buvo ir žmogus, tad žmogiškieji dalykai jį taip pat stipriai veikė. Greičiausiai Jėzus kalbėjo savo gimtojo miesto tarme, dėvėjo savo laikų tam regionui priimtinus drabužius, regėjo aplink esantį skurdą bei prabangą, ir tai stipriai jį veikė. Dėl to, kad jis pažino žmones, mokėjo kalbėti jiems taip, kad tie žodžiai rasdavo aplinkinių širdyse ir protuose atgarsį.

Pirmiausia pažiūrėkime į tą žmogų, per kurį Jėzus atėjo į šį pasaulį – jo motiną Mariją. Dar iki Jėzaus gimimo Marija jau buvo išskirtinė asmenybė, ir šis išskirtinumas pasireiškė tuo, kad supratusi, jog jai yra duotas išskirtinis gyvenimo tikslas, Marija tarė: Tebūna man, kaip tu pasakei. Būtent ši tebūna man, kaip tu pasakei moteris ir augino Dievo Sūnų, rūpindamasi ir saugodama, drausdama ir ribodama, mokydama ir savo gyvenimu rodydama, kas yra vertinga, o kas niekinga, nuo ko trauktis, o ko siekti. 
 Studijuodami tai, kas apie Mariją rašoma Biblijoje, leisime šiai moteriai veikti mūsų protą, širdį ir valią ne vien tam, kad geriau suprastume šalia jos išaugusį Kristų, bet ir tam, kad ji, būdama visų mūsų dvasinė motina, augintų mus Dievo ir šio pasaulio pažinimu, padėdama atsirinkti, kas vertinga, o kas niekinga, ko siekti ir nuo ko trauktis. 
 Šio teksto pradžioje pateiktoje pasakojimo dalyje įsimintini yra žodžiai, kuriuos išgirstame apie Mariją, yra tai, kad ji yra radusi ir apdovanota malone pas Dievą. Jei pagalvotume, labai daug kas siejasi su šiuo pasakymu apie malonės atradimą pas Dievą. Daugybę amžių žmonės troško ir trokšta rasti tokią malonę arba būti ja apdovanoti, ir ši malonė kaip ir buvo, taip ir tebėra suprantama labai įvairiai, dažniausiai – pagal pačių žmonių lūkesčius ir pasaulio supratimą.
 Daugelį amžių žmonės manė, ir vis dar yra taip manančių, kad Dievo malonės ženklas yra turtas, o būti radusiam malonę pas Dievą – tai būti turtingam ir ypatingam. Priešingas kraštutinumas – manyti, kad Dievo malonės ženklas yra skurdas, kai žmogui visiškai nieko kūniško nebereikia, vien Dievo. Tokio mąstymo žmonės atsiskirdavo nuo visuomenės, ieškodami dvasingumo, būdami visiškai patenkinti tuo, ką turi, ir tuo, ko neturi.
 Turimą malonę pas Dievą vienam rodytų tam tikro talento turėjimas, kitam – gausi šeima, gyvenimas be ligų ir nelaimių ir pan. Sąrašą galima tęsti, tačiau mes čia kalbame ne apie tai, ką mano žmonės, o apie tai, ką Marijai reiškė būti radusiai malonę pas Dievą.
 Turbūt keista yra girdėti, kad ši mergina nemanė esanti Dievo apdovanota malonėmis. Tiesa, apie tai jai buvo pasakyta gana antgamtiniu ir žmonėms neįprastu būdu, galbūt toks pasakymas yra malonė, tačiau tai tik pasakymas, ir kiek žinome, angelų savo gyvenime Marija daugiau nebesutiko. Ji gyveno savo kasdienybėje, mažame, visai nereikšmingame miestelyje, ir kadangi jau buvo vedybinio amžiaus, mergina buvo pagal tuometinį paprotį sužadėta su Juozapu. Kažin, ar pastarasis dalykas jai tuomet atrodė ypatinga Dievo malonė, nes sužadėtuvės pagal to laikmečio kultūrą dažniausiai būdavo keleto šeimų sutarimo, o ne meilės klausimas.

...... bus daugiau .....

Atnaujinta ( Trečiadienis, 15 Balandis 2009 10:50 )  

Prisijungę

Mes turime 51 svečius online

Baneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pradžia @duona Artūro skrynia Marija - Tebūna man, kaip tu pasakei, - esu apdovanota malone pas Dievą (Ia)

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„Jei laikysitės mano mokslo, jūs iš tikro būsite mano mokiniai;
jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus.“ (
Jėzus)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia