• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia @duona Artūro skrynia Su Kristumi kasdienybėje – savo širdyje saugok patirtus įvykius

Su Kristumi kasdienybėje – savo širdyje saugok patirtus įvykius

El. paštas Spausdinti PDF

 Sample ImageJėzus iškeliavo su jais ir grįžo į Nazaretą. Jis buvo jiems klusnus. Jo motina laikė visus įvykius savo širdyje. O Jėzus augo išmintimi, metais ir malone Dievo ir žmonių akyse. Lk 2, 51–52

Luko Evangelijoje yra net trys vietos, kuriose paminėta, kad Marija įsidėmėjo, svarstė ir saugojo atmintyje įvykius, susijusius su Jėzumi: Marija dėmėjosi visus šiuos dalykus ir svarstė juos savo širdyje (Lk 2, 19). Kūdikio tėvas ir motina stebėjosi tuo, kas buvo apie jį kalbama (Lk 2, 33). Jo motina laikė visus įvykius savo širdyje (Lk 2, 51).

Šios eilutės mums duoda gerų įžvalgų, taip pat – pavyzdį, kaip savo gyvenime galime būti stipresni žmonės, sugebantys ištverti didesnį skausmą, nesibaiminantys netikėtų permainų, priimantys iššūkius, augantys Dievo ir pasaulio pažinimu. Gyvendama su Kristumi kasdienybėje, Marija nebuvo tik tos dienos įvykių žmogus – tai, ką patirdavo, ji vertino viso savo gyvenimo kontekste. Manau, toks požiūris padėjo jai ne vien ištverti įvairius sunkumus, bet ir auklėti bei mokyti savo vaikus, pasirinkti, kas gyvenime reikalinga, o ką nesigraužiant galima prarasti, padėjo jai suvokti savo vietą ir tarnystę šiame Dievo sukurtame ir šėtono kol kas dar valdomame pasaulyje.

Taigi kokios tos reikšmingos Marijos būdo savybės? Dėmėtis, svarstyti, stebėtis, laikyti įvykius savo širdyje. Priešingos ir daugumai žmonių būdingesnės savybės yra nepastebėti, neapmąstyti, nesistebėti ir primiršti.

 

 

Užsimiršti – yra vienas ryškiausių mūsų, žmonių bruožų. Pamenu, kaip mirus mano dėdei pusbrolis nusipirko degtinės butelį ir visą iš karto išgėrė – kad „užsimirštų“. Apskritai daugybėje laidotuvių yra naudojami šie „skausmą malšinantys ir padedantys pamiršti netektį „vaistai“. Taip jau įprasta, kad sielos skausmą dažniausiai žmonės malšina bandydami jį užmiršti.

Marijos pavyzdys mus moko būti ne užuomaršomis, o svarbius išgyvenimus įsimenančiais žmonėmis, nes atmintis tarnauja mūsų dabarčiai ir ateičiai. Yra verta atsiminti ne vien mūsų gyvenime nutikusius įvykius, bet apskritai ką Dievas yra daręs ir kaip yra veikęs žmonijos istorijoje. Mokykimės laikyti Dievo parodytus dalykus ir gyvenimo patyrimus savo širdyse.

Neapmąstyti. Mokytojo knygoje pasakyta: Verčiau eiti į namus, kur gedima, negu į namus, kur puotaujama ... išmintingųjų širdį patraukia gedulo namai, o kvailųjų širdis – pramogų namuose (Mok 7, 2.4). Iš tiesų geriau yra būti ne laidotuvėse, o vestuvėse, tačiau Mokytojo įžvalga yra ta, kad per laidotuves žmogus mąsto apie amžinybę, o per vestuves – apie šio gyvenimo džiaugsmą. Neapmąstyti gimimo ir mirties, neapmąstyti pradžios ir pabaigos, neapmąstyti nuostabių mums gyvenimo duotų ženklų, neapmąstyti skurdo ir turto yra tolygu savižudybei, nes be mąstymo nėra ir permainų. Marijos pavyzdys mums – svarstyti. Ji svarstė įvykius, išgirstus žodžius ir netgi patirtus sielvartus bei skausmus.

Nepastebėti. Kai nemąstome, tai ir nepastebime. Kalbu ne vien apie mūsų gebėjimą pastebėti, kur kokie padėti daiktai ar kiek pakopų yra laiptuose, bet apie Dievo nepastebėjimą. Yra du ypač įdomūs kanalai, rodomi per kabelinę televiziją, – „Discovery” ir „Animal planet”. Man jie patinka tuo, kad rodant šio pasaulio kūrinius juose atskleidžiamas Kūrėjo kūrybiškumas, įvairumas, išradingumas – ir aš nuolatos stebiuosi. Labai įdomu, kad kaip tik šių kanalų pagrindiniai mokslininkai, rodant tokią nuostabią gyvūniją, kūriniją, dažniausiai dėsto tokią teoriją, tarsi visa kas gyva būtų atsiradę iš nieko: iš karščio, vandens, oro, dulkių ir laiko. Stebint didžius pasaulio dalykus pastebėkime ir šių nuostabių didybių kūrėją Dievą. Tam pastebėjimui mums yra duotas įžvalgumas ir protas, nes ne viską yra lemta pamatyti tik akimis.

Šiandien iš tiesų jau niekuo nebesistebima. Prisiminkime tą dieną, kai Jėzus prikėlė iš mirusiųjų Lozorių. Vieni žmonės įtikėjo, tačiau buvo tokių, kurie nuėjo ir įskundė Jėzų vyresnybei (Jn 11, 46). Jie neapmąstė to, ką matė, nesistebėjo stebuklu ir gauto ženklo nesaugojo savo širdyje – sprendimą priėmė remdamiesi išankstine savo nuomone ir nuodėminga panieka. Stebėtis ir mąstyti trukdo mūsų nuodėminga prigimtis, bet jeigu prie viso šito pridedame dar ir šiuolaikinių pasiekimų stebuklus, pramogų pasaulio verslo „monus“ bei galimybes šiuolaikinėmis technologijomis stebinti žmones, tuomet viskas tampa savaime suprantama ir kad ir kas ypatingo mūsų gyvenime nutiktų, tai mūsų nebestebina.

Marija kasdienybėje matė Dievo veikimą ir stebėjosi, kaip nuostabiai jis visą daro. Ji stebėjosi keistu savo pastojimu, turbūt stebėjosi ir kad Juozapas ją vedė, kad Simeonas priėjo ir laimino jų šeimą, stebėjosi radusi Jėzų šventykloje ir kalbantį su išminčiais. Ji suprato ir savo atsakomybę, šiuos įvykius saugojo savo širdyje, o apmąstyti ir apsvarstyti jie veikė ir jos ateities sprendimus.

Pažvelkime ir įžvelkime, kad visa tai Mariją ir Juozapą darė ypatingais tėvas. Sielvartingas įvykis – Jėzaus dingimas – veikė ne vien tėvų, bet ir jo paties gyvenimą. Galime pamatyti, kad gimdytojai jam buvo reiklūs, nes suprato, kad daug gavę turi ir daug duoti. Nors Jėzus ir buvo gerų norų vaikas, jis sukėlė savo tėvams skausmo, o motinai su tėvu jį išsakius, Jėzus ir pats brendo. Raštas sako: Jis buvo jiems klusnus ... augo išmintimi, metais ir malone Dievo ir žmonių akyse.

Kasdienybė su Jėzumi Mariją mokė būti dėmesinga, nepriimti Dievo malonės kaip savaime suprantamo dalyko. Ji stebėjosi ir garbino Dievą už nuostabius dalykus, atsimindavo jo veikimą ir tuo pagrindu mokėsi labiau pasitikėti Dievu, keitėsi dėl Dievo duotų patyrimų, sielvartų ir skausmų. Manau, Marija mums yra geras pavyzdys, tad mokykimės iš jos.

 

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 14 Sausis 2010 19:22 )  

Prisijungę

Mes turime 1468 svečius online

Baneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pradžia @duona Artūro skrynia Su Kristumi kasdienybėje – savo širdyje saugok patirtus įvykius

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„...Išvaduoti iš nuodėmės ir tapę Dievo tarnais, jūs turite kaip vaisių šventumą ir kaip baigtį ­ amžinąjį gyvenimą“. (ap. Paulius)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia