• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia @duona Artūro skrynia Šviesa gyvenantiems nevilties šalyje

Šviesa gyvenantiems nevilties šalyje

El. paštas Spausdinti PDF

Sample Image Tauta, gyvenusi tamsumoje, pamatė didžią šviesą; gyvenusiems nevilties šalyje užtekėjo šviesybė.
Izaijo 9, 1

Žmonės dažnai mėgsta elgtis atvirkščiai – tiesiog dėl įdomumo, kad galėtų atkreipti kitų dėmesį, pasirodyti. Pavyzdžiui, Jurgis Kairys lėktuvu žemyn galva skrido po Vilniaus tiltais. Akrobatinio sporto motociklininkai kartą Vilniuje važinėjosi stovėdami ant motociklų vairų, šokindami nuo tramplinų. Kas esate dalyvavę stovyklose, turbūt teko patirti „išvirkščią“ dieną, kai visi vaikai ir vadovai rengiasi išvirkščiai ir į stovyklą atėjęs svetimas žmogus stebisi, kokia čia nenormali stovykla.

Iš tiesų turėtume pastebėti, kad gyvenime tas „atvirkščiai“ daugeliui žmonių yra tapęs gyvenimo būdu ir norma – o tai jau nebeįdomu ir nėra malonu. Žmonės dirba ir dirbdami darbdaviui įsiskolina – tai kažkas „atvirkščio“. Animacinio filmo personažas Homeras Simsonas nebaigė mokyklos, bet dirba atominėje elektrinėje ir prižiūri jos darbą – jis yra mūsų tikrovės atspindys ir puikus pavyzdys, kaip ir su išsilavinimu gali būti „atvirkščiai“. Žmonės turėtų mylėti ir guosti vienas kitą, ypač sutuoktiniai, o kiek vietoj meilės būna smurto šeimoje, apleistų vaikų, vienas kito skaudinimo, pravardžiavimo? Tai irgi yra „atvirkščiai“. Tėvai turėtų išlaikyti savo vaikus, bet dažnai tenka girdėti, kad tėvai gyvena iš nedirbančio vaiko pinigų arba kad seni žmonės iš savo pensijų išlaiko darbingus, bet dirbti nenorinčius suaugusius vaikus – tai irgi yra „atvirkščiai“. Politikų darbdavys yra juos išrinkusi tauta, tačiau yra tapę norma, kad tauta vergauja išrinktųjų įnoriams – ir tai yra „atvirkščiai“.

 

Iš tiesų žodį „atvirkščiai“, kai jis nusako gyvenimo būdą, galime pakeisti kitu žmogaus būseną nusakančiu žodžiu – tamsuma. Ten, kur „atvirkščiai“ yra norma, o normaliai – keistenybė, tą vietą drąsiai galima vadinti tamsos ir nevilties vieta. Tamsa yra priešingybė („atvirkščia“) šviesai. Tamsos ypatybė ta, kad ji neleidžia žmogui matyti gyvenimo tokio, koks jis yra, o tai stumia į neviltį. Žmogaus akys yra sukurtos regėti, o tamsa, veikdama „atvirkščiai“, neleidžia joms šviesioje matyti to, kas dedasi aplinkui. Mokytojas kalbėjo: Išmintingasis kaktoje turi akis, o kvailasis grabaliojasi tamsoje (Mok 2, 14). Jo žodžiais, grabaliotis tamsoje yra kvaila, kai matyti yra duotos akys. Tačiau iš tiesų taip po gyvenimą grabaliojasi beveik visa žmonija, besiblaškydama nuo vienos pasaulėžiūros prie kitos, mėgindama rasti įprasminimą malonumuose, daiktuose, valdžioje, moksluose ar kur kitur. Biblija duoda mums suprasti, kad tamsumoje gyvenantis žmogus yra nevilties apimtas, nes grabinėdamasis aplinkui nemato jį sukūrusio Dievo, nežino, koks jo gyvenimo tikslas, ir užsiima ne savo darbais.

Pranašo Izaijo minimi žmonės, gyvenantys tamsumoje, greičiausiai nemanytų, kad jie yra tamsos žmonės arba nevilties šalies gyventojai. Apskritai izraelitai tuo metu jau turėjo raštą, turėjo aiškią kultūrą, rašytinę istoriją, moralią religiją ir vadinti juo tamsuoliais būtų neteisinga. Tačiau iš Mokytojo žodžių matome, kaip šią tautą matė Dievas, o ne kitos tautos ar kitų laikų kultūrų žmonės. Iš tiesų – kaip Dievas mato mus kaip tautą, kaip jis mato mus kaip asmenis?

Jeigu išgirstume žodžius, kad „šviesoje gyvenančiai tautai atėjo tamsūs laikai, lengvo gyvenimo dar ilgai nematysite“, suklustume ir klaustume – ką galima padaryti? Tačiau Raštas mums viską pateikia kitaip: „tamsoje gyvenantys žmonės pamatė šviesą, jiems užtekėjo šviesybė“. Gražios kultūros, išsilavinusios ir raštingos, didingos istorijos, teisingos religijos, materialinę gerovę susikūrusios tautos, tačiau neturintys vilties žmonės pamatė šviesą.

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 14 Sausis 2010 19:22 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Būti laisvuoju krikščioniu reiškia suvokti laisvę nuo nuodėmės. Be abejonės, ne visuomet tai suvokiame taip aiškiai, kaip derėtų, tačiau ši tiesa mums iš tiesų anteša džiaugsmą - Kristus mums vėl leidžia rinktis dorą gyvenimą!Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia