• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Kad širdis džiaugtųsi ... Televizorius - draugas ar priešas?

Televizorius - draugas ar priešas?

El. paštas Spausdinti PDF
Straipsnis
Televizorius - draugas ar priešas?
2. puslapis
Visi puslapiai

Šiuo metu Lietuva  pereina prie skaitmeninės televizijos. Šitas faktas sukelia nemažai diskusijų. Jeigu visuose Lietuvos namų ūkiuose atsiras daugiau kanalų, tai bus dar daugiau pasirinkimo ir tai įtakos žiūrovų televizijos įpročius. Televizijos įtaka žiūrovų asmeniniam gyvenimui ir mąstymui bus dar didesnė nei dabar, nes pasakojimai visuomet domino žmones. O televizija - tai pasakojimų šalis. Tai galimybė bet kuriuo paros metu pasižiūrėti vizualiai pateikiamas istorijas. Anksčiau svarbi istorijos žinia buvo perduodama arklio pagalba ar laivu ir trukdavo keletą dienų ar net savaičių, arba vėliau teatro ar knygų spausdinimo pagalba.

Tačiau paskutinio šimtmečio techninių pasiekimų dėka atsirado visiškai naujos informavimo priemonės, tokios kaip radijas, televizija bei internetas ir, galima sakyti, pakeitė senąsias. Šiandien galima gauti informaciją ar svarbią žinią vos paspaudus mygtuką. Per kelias minutes ar net sekundes galima sužinoti, kas vyksta kitame pasaulio gale. Ir štai, sėdėdami namuose, patogiame fotelyje prieš televizorių, mes tyrinėjame Afrikos savanas.

Jei anksčiau žmonėms rūpėjo tik tai, kas vyksta artimiausioje aplinkoje, tai dabar jie užsikrauna ant savo pečių viso žemės rutulio rūpesčius. Televizoriaus ekrane matomas vaizdas neįeina pro vieną akį ir neišeina pro kitą. Net ir radijo gryna žinių informacija, taigi tik tai, ką girdime, palieka pėdsakus.

JAV tyrimai rodo, kad žmogaus socialinis ir kalbinis elgesys išmokstamas pagal modelį. Kitais žodžiais tariant, tai, ką mes matome ir išgyvename, formuoja mus, ir galiausiai mes pradedame tai imituoti.

Dar konkrečiau: agresyvūs filmai daro mus agresyviais, sapnuojame košmarus, sutrinka miegas. Pavyzdžiui, Vokietijoje jau yra daugiau kaip 20 klinikų televizijos „sužalotiems“ žmonėms gydyti! Taip pat turime žinoti, kad ne viskas, ką matome ir girdime, yra tikra. Televizija sukuria fiktyvų pasaulį. Tačiau mes neretai tai pamirštame. Kai prieš daugelį metų Vokietijoje paskelbė: „Hamburgo uoste buvo išmestas sunkiai sužeistas baltasis banginis“ ir paragino žmones duoti kraują, buvo nemaža norinčių būti donorais, nors žmogaus kraujas visiškai neatitinka banginio kraujo; be to, Šiaurės jūroje nėra baltųjų banginių. Visuomet atsiras žmonių , kurie taps apgaulės aukomis, nepaisant jų tikėjimo, tautybės ir amžiaus.

Pavyzdžiui, viena apklausa parodė, kad bažnyčios lankytojai linkę labiau tikėti televizija nei pamokslininku. Kodėl? Kiekvienuose namuose televizijai skiriama daugiau nei 2 valandos per dieną. Tai daro įtaką ir formuoja. Iš principo televizija yra viena galingiausių jėgų pasaulyje. 

Politikai ir prezidentai dažnai yra masinių informacijos priemonių žaislai. Kalbant apie kokį nors kandidatą, svarbiausia yra ne tai, kiek jis yra kompetentingas, o kokį jis daro įspūdį, kaip jis atrodo ir kaip dažnai yra matomas televizijoje. 2012 m. Lietuvoje - rinkimų metai. Ir jei pvz. masinės informavimo priemonės palaiko vieną ar kitą kandidatą, tai jo šansai laimėti vietą ar postą tikrai nemenki.

Todėl televizija gali būti pavojinga. Juolab, kad nėra televizijos, kuria nebūtų manipuliuojama. Tai jau prasideda parenkant gautą informacija. Kartais 90 procentų visos turimos informacijos nepranešama. Iš ankšto nusprendžiama, ką verta pranešti ir ko ne. Kiekvienas didelis laikraštis kasdien gauna kelis šimtus informacijos žinučių, iš kurių panaudoja tik keliasdešimt.Atnaujinta ( Trečiadienis, 12 Lapkritis 2014 21:27 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Būti laisvuoju krikščioniu reiškia suvokti laisvę nuo nuodėmės. Be abejonės, ne visuomet tai suvokiame taip aiškiai, kaip derėtų, tačiau ši tiesa mums iš tiesų anteša džiaugsmą - Kristus mums vėl leidžia rinktis dorą gyvenimą!Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia