• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Kad širdis džiaugtųsi ... Santuoka - abipusio žavėjimosi bendruomenė

Santuoka - abipusio žavėjimosi bendruomenė

El. paštas Spausdinti PDF

santuokaPirmaisiais mūsų santuokos mėnesiais mes su Deniu spontaniškai įvertindavome ir pagirdavome vienas kito atrastas savybes. Tapo beveik žaidimu noras pamatyti, kas daugiau kitame suras pagirtinų savybių. Savo išskirtinį „klubą“ mes pavadinome „Abipusio žavėjimosi bendruomene“.

Šiandien, kai namai tapo pilni vaikų, situacija truputį pasikeitė. Tačiau mūsų „Abipusio žavėjimosi bendruomenė“ buvo atkurta. Kartais prie vakarienės stalo mes paklausiame: „Kodėl jūs vertinate tėtį?“ Tada kiekvienas iš eilės gauna progą atsakyti. Teko girdėti tokių klasikinių komentarų: „Jis eina su manimi žvejoti“. 

„Jis eina su manimi į pasimatymus.“ O mūsų penkerių metų dukrelė Rebeka pasakė: „Mes kartu gvelbiame šokoladą“. Todėl sunku pulti į depresiją, kai jus palaiko toks šaunus jaunimėlis. 

Viljamas Džeimsas pasakė: „Mes visi, kai jaučiame, kad kažkam patikome, norime dar labiau patikti“. Tokiu būdu jūs galite motyvuoti jūsų sutuoktinį tobulinti savo charakterį ir elgesį, kai sakote jam ar jai nuoširdžius, tolerantiškus ir šiltus pagyrimus. Neužmirškite pagirti sutuoktinio už atliktas kasdienines pareigas. Pastebėkite jo ar jos atliekamas kartais nemalonias ir sudėtingas užduotis, ir prisiminkite jam ar jai pasakyti gerą žodį už jų atlikimą. Pavyzdžiui, kai Denis kažką pataiso namuose, aš iš karto jam pasakau, kaip tai vertinu. Aš žinau, kad toje srityje jis jaučiasi netinkamu ir kiek jam reikia pastangų prisiversti, nors pabandyti kažką padaryti!  

Jūsų sutuoktiniui reikia pagyrimo ir už tai, koks jis ar ji yra, kaip žmogus. Pasėkite į jo ar jos gyvenimą įvertinimo sėklas naudodami tokius teiginius:  

„Aš tave myliu, nes tu...“  

„Aš tavimi žaviuosi už tavo...“

„Aš tau dėkoju už...“

Vertinti reiškia „pakelti vertę“, o nevertinti reiškia „sumažinti vertę“. Jūs pamatysite kaip padidės jūsų sutuoktinio savivertė, kai žodžiais išreikšite, kaip jūs jį ar ją vertinate! 

Barbara Reini

 

 

 

 

 

 

 

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 20 Kovas 2014 11:59 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Kiekvienas, kas daro nuodėmę, yra nuodėmės vergas.
Bet vergas ne amžinai namuose lieka, tik sūnus lieka ten amžiams.
Tad jei Sūnus jus išvaduos, tai būsite iš tiesų laisvi. (
Jėzus)Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia