• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Misijos Kelionė į Balakotą Pakistane

Kelionė į Balakotą Pakistane

El. paštas Spausdinti PDF

2006 spalio 8 diena buvo kaip  ir visos kitos. Žmonės ėmėsi savo darbų, vaikai jau sėdėjo mokyklos suoluose ir, kaip visada, mėgstantys ilgiau pagulėti dar buvo savo lovose. Dauguma žmonių net neprisimintų, ką tą dieną veikė, kur buvo, ką girdėjo, tačiau kitaip šią dieną prisimena Himalajų kalnų Pakistano dalyje esančio Balakoto miesto gyventojai.  Be kelių minučių 9 valandą ryte staiga pradėjo drebėti žemė, tiksliau kalbant kalnai ir visa žemė pradėjo banguoti iki 180 cm aukščio iš pamatų išjudindama pastatus, nuo kalnų kelių nupurtydama važiuojančius automobilius, kalnų nuošliaužomis užversdama gyventojų namus.  Per kelias minutes šis žemės drebėjimas, siekęs 7,6 balus pagal Richterio skalę, sukėlė tokių nuostolių, kuriems įvertinti žodžių nepakanka.  Žuvo apie 78 tūkstančius gyventojų, iš kurių 17 tūkstančių vaikai, žuvę griūnant mokykloms.  Dar apie 72 tūkstančiai žmonių buvo sužeisti, ir šimtai tūkstančių liko be pastogės.


3/4 lietuviai
Artūras, Rimas ir Armandas
 

Gruodžio 12-26 dienomis keturi vyrai iš LKB turėjo galimybę apsilankyti Balakoto mieste, kuris labiausiai nukentėjo nuo žemės drebėjimo.  Šios kelionės tikslas buvo padėti miesto gyventojams atstatymo darbuose.  Iš Lietuvos į Pakistaną vykome keturiese ir prisijungėme prie gausesnės amerikiečių Menonitų Bažnyčios rinktinės grupės iš Pensilvanijos.  Nors planai prieš vykstant buvo statyti laikiną būstą prieš prasidedant žiemai, atvykus į vietą planai pasikeitė, ir daugiau laiko teko praleisti baigiant griauti nuo žemės drebėjimo jau sugriuvusius pastatus.

Štai šiomis keliomis nuotraukomis noriu pasidalinti įspūdžiais ir tais Balakoto miesto vaizdais, kurios teko matyti šioje kelionėje.

Image Image

Image Image

Atnaujinta ( Sekmadienis, 19 Vasaris 2006 01:11 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Būti laisvuoju krikščioniu reiškia suvokti laisvę nuo nuodėmės. Be abejonės, ne visuomet tai suvokiame taip aiškiai, kaip derėtų, tačiau ši tiesa mums iš tiesų anteša džiaugsmą - Kristus mums vėl leidžia rinktis dorą gyvenimą!Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia