• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Misijos Naujienos iš misionierių Indijoje (III) - papildyta!

Naujienos iš misionierių Indijoje (III) - papildyta!

El. paštas Spausdinti PDF

Sveiki, mielieji!

Štai jau prabėgo antroji savaitė po mūsų atvykimo į Indiją. Pirmiausia, norime padėkoti už jūsų laiškus, palaikymą ir maldas. Norėtume paprašyti jūsų papildomai melstis už mūsų sveikatą. Istvanui jau kelias dienas skauda pilvą. Greičiausiai bevalgydamas pasigavo kokią bakteriją. Nors stengiamės maitintis tinkamai, vis tiek maisto racionas yra kitoks nei esame įpratę.

Sample Image
 

Krikščioniškos indų vestuvės

Praeitą šeštadienį dalyvavome krikščioniškose indų vestuvėse. Apeigos buvo labai panašios į europietiškas, tik į ceremoniją buvo įterpta keletas vietinių papročių, kaip pavyzdžiui, dovanojamos gėlių girliandos jaunavedžiams, pastebėjome ir kitų savotiškų sveikinimo elementų.

Sample Image

Po oficialiosios dalies, kol visi rinkosi ant stogo vestuvių puotai, jaunavedžiai persirengė tradiciniais rūbais: jaunoji - sariu, o jaunikis – prie šio apdaro derančiu kostiumu. Kaip vėliau sužinojome, Indijoje labai populiaru vaišes kelti ant stogo, kuris kiekviename name yra įrengtas būtent tuo tikslu.

Tradicinė šventė

Ši savaitė - labai ypatinga indų kultūrai. Vaikai į mokyklą nėjo visą savaitę, o spalio 28 dieną visa šalis šventė Diwali - pagrindinį metų įvykį. Jei norėsite daugiau apie tai paskaityti anglų kalba, įkeliu nuorodą: http://en.wikipedia.org/wiki/Diwali. Žmonės perka petardas, įvairius fejerverkus, išleidžia didžiąją dalį savo santaupų, kartais net atimdami duonos kąsnį iš šeimos, bet būtinai dalyvauja fejerverkų ceremonijoje. Tą naktį, kai vyko didysis fejerverkų paradas, beveik negalėjome miegoti. Atrodė, kad kažkas sprogdina bombas mūsų galiniame kieme. :) Ta proga visi lanko vieni kitus, ir dovanoja įvairias dovanas. Mes taip pat aplankėme savo kaimynus, kurie yra hindu, bet labai malonūs žmonės.

Sample Image

Jaunimo konferencija

Ypatingai šią savaitę ruošėmės jaunimo konferencijai, kuri vyko spalio 29-30 dienomis. Ir tikrai nuostabiai praleidome laiką. Jaunimą lietė Dievo dvasia; po truputį tiesėme tiltus į atvirą bendravimą, kartu šlovinome ir dalijomės išgyvenimais. Net ir patys konferencijos organizatoriai buvo nustebę, pamatę, kiek jaunimas išgyvena skausmo bei nuoskaudų.

Sample Image

Indijoje moterys ir vyrai neturi vienodų teisių. Net ir bažnyčioje vyrai ir moterys sėdi atskirai. Jaunimas beveik visada bendrauja tik tos pačios lyties atstovų rate, todėl, kai konferencijos metu tam tikras užduotis reikėjo atlikti mišriose grupelėse, kai kurie jaunuoliai ir merginos sunkiai susidorojo su tuo uždaviniu. Beje, daugelis jaunimo, paklausus, ko jie tikisi iš šios konferencijos, sakė, kad norėtų išmokti bendrauti vienas su kitu. Todėl mes su Istvanu bei vadovai atsargiai, bet kiek galėdami laisviau, bendravome tiek su vaikinais, tiek su merginomis, stengdamiesi sudaryti draugišką, neutralią atmosferą, kurioje abiejų lyčių jaunimas galėtų susieti panašius troškimus, pomėgius, juokauti ir jaustis savimi. Ir, ačiū Dievui, renginys praėjo labai sėkmingai.

Sample Image

Tiek organizatoriai, tiek jaunimas apie renginį atsiliepė labai gerai ir šlovino Viešpatį už Jo malonę. Šis renginys padėjo tvirtus pamatus mūsų tolimesniam bendravimui su jaunimu. Taip pat ir ateityje dalis mūsų tarnystės šioje bendruomenėje bus susijusi su paaugliais ir jaunimu.

Jaunimo grupės susirinkimas

Kaip tik šiandien buvome pirmajame jaunimo grupės susirinkime. Jaunimo Biblijos studijos, kaip ir suaugusiųjų, yra rengiamos pagal šio miestelio rajonus. Mūsų rajonas yra vadinamas trečiuoju sektoriumi (angl. sector three), tad jaunimas dviem trims valandoms renkasi sekmadienį vakare. Šių susirinkimų metu jie dalinasi patirtimi, išgyvenimais, meldžiasi už poreikius bei skaito Šventąjį Raštą. Visi šį vakarą dalyvavusieji dalijosi įspūdžiais iš jaunimo konferencijos ir liudijo, kaip Viešpats jiems pasitarnavo, kaip palengvino naštą ar kaip jie juto Šventosios Dvasios veikimą. Šlovė Viešpačiui už tai! Tą vakarą artimiau susipažinome su vadovais iš jaunimo tarpo - nuostabūs ir užsidegę jaunuoliai. Jie išreiškė norą dažniau susitikti su mumis ar tiesiog pabendrauti, be ypatingos progos, todėl būtinai stengsimės skirti nemažą laiko dalį jaunimo puoselėjimui, drąsinimui ir ugdymui.

Moterų susirinkimai

Šeštadienio rytą ir popietę vyko moterų susirinkimas, kuris rengiamas kas mėnesį. Vieno iš pastorių žmona suorganizavo transportą visoms dalyvaujančioms moterims, ir mes, šešioms valandoms palikusios vyrus ir namus, vykome į svečius pas vieną seserį melstis. Meldėmės už poreikius, tarnystes, vadovus, Indiją bei atskiras jos sritis. Jau po truputį priprantu prie ilgų maldų. Iš pradžių mane stebino toks seserų pasišventimas ir sugebėjimas kantriai ir ištikimai melstis už brolius ir seses ne tik šioje bendruomenėje, bet ir platesniame krikščionių rate. Manau, kad tikrai galiu daug ko pasimokyti iš šių moterų, kurios, nepaisant daugybės pareigų ir darbų namuose, visada sugeba atriekti nemažą dalį savo dienos ir ją skirti tarnystei Viešpačiui bei aplinkiniams.

Keletas pastebėjimų iš kasdienybės

Kastų sistema Indijoje apsprendžia žmogaus vertę. Jei tu gimęs žemoje kastoje, tai ir tu, ir tavo šeima pasmerkta skurdui. Jūs gyvensite tarp griuvėsių, ar šiaip gatvėje, čia pat už sąvartyno kampo. Tau belieka tik eiti elgetauti, ir tai iš tavęs elgetų mafija nulups paskutinį grašį. Nebent tave tėvai vaikystėje sužalojo nepataisomai, todėl gali sulaukti daugiau žmonių gailesčio, ir gal gauti keletu rupijų daugiau nei kiti. Bet jei nesi luošė, tai gal gali pasiimti „bendradarbės“ tik gimusi kūdikį, ir jį rodydama užsidirbti ant maisto. O jeigu tau gims duktė, tai tada tikras vargas šeimynai, - jokios naudos iš moters. Geriau jau parduoti ją, tegul būna kieno nors kito rūpestis. Ir kur visa tai vyksta? Visai čia pat, gretimoje gatvėje, kieme ar net prie tavo namų. Tokių žmonių yra dešimtys, šimtai tūkstančių, todėl - nenuostabu, jei jie tavo kaimynai.

Gimusiems žemoje kastoje, bet norintiems uždirbti duonos kasniui, mielai suteikiamas darbas su tam tikromis išlygomis. Atlyginimas tau mokamas ne už valandas, ne už darbą, bet už tai, kiek tu padarai per dieną. Tai ir dirbk sau, žmogau, dieną naktį, jei valgyti reikia. Nepamiršk, kad ir žmona rankas turi. Tai ir ją į darbą paimk. Tegul plytas nešioja, tvarkingai ant galvos jas sukrovusi. Ir iš vis, kodėl gi tau negyventi ten, kur dirbi? Štai tau, - keletas plytgalių. Susidėliok sau iš jų namą. Tai į darbą netoli vaikščioti, ir vaikai visada prieš akis, nesvarbu, kad ant gatvės, - žmonės atidūs, gal nesuvažinės. Žiūrėk, jau ir visas darbininkų „namų“ rajonas iškilo: su verkiančiais kūdikiais ir vietine kanalizacija. Tai mūsų patys artimiausi kaimynai. Širdį suspaudžia, matant plikus vaikučius, žaidžiančius čia pat dulkėse, purve. Norisi pagailėti, paglostyti, kokį obuolį paduoti. Bet kartais baisu. Nes esame vietinių prigąsdinti nesileisti į pažintis su benamiais, klajokliais ir įvairaus plauko perėjūnais, kurie gali būti nenuspėjami, pavojingi ir dar visokie kokie.

Oras, kuriuo kvėpuojame

Kalbant apie aplinką, tai, jeigu namą paliktum be priežiūros, net ir uždarytais langais ir durimis, jis per dvi dienas apsineštų dulkėmis. Dulkės visur. Po nakties atsikėlus irgi geriau nusiprausti veidą, nes ir nakties užtenka dulkėmis nusėst. Turintiems astmą ar kokių kvėpavimo ligų, tikrai nepatartina važiuoti į Indiją. Jei ant lygaus paviršiaus dulkės nusėda taip greitai, įsivaizduokit, kas darosi jūsų plaučiuose. Dienos metu oro tarša ypatingai didelė, kartais gali aiškiai matyti tik 50 – 100 metrų į priekį.

Maistas

Maisto įvairove nesiskundžiame. Čia pat, vietiniame trečiojo sektoriaus turgelyje galime nusipirkti mandarinų, kuriuos visi vadina apelsinais, ypatingai skanių bananų (Europoje ir JAV - ne tokie skanūs!), obuolių, nykščio didumo citrinų, papajos, agurkų, pomidorų, bulvių, baklažanų ir kitų, pažįstamų ir nematytų vaisių bei daržovių. Perkame iš vieno pardavėjo, kurį, kaip patikimą ir sąžiningą prekeivį, mums rekomendavo mūsų vadovas.

Sample Image

Obuolių kilogramas kainuoja 40 rupijų (apie 3 lt.), bananai – po 20 rupijų (1,5 lt.). Kitus maisto produktus stengiamės pirkti kartą per savaitę iš didelio prekybos centro, kuris yra toli nuo mūsų namų, todėl prašome draugų pagalbos ten nuvykti. Nors prekybos centre maisto asortimentas palyginti nemažas, tačiau mums, vakariečiams, lyg ir nelabai yra iš ko rinktis. Mėsos skyriuje stovi du šaldytuvai su keletu šaldytų gaminių ar pusfabrikačių, ir dideliam mūsų džiaugsmui, juose radome keletą avienos gaminių, šaldytos žuvies, bei vištienos kotletų. Žinome, kad nešaldytos mėsos galima įsigyti mėsininkų turguje, bet kadangi tai tas rajonas yra nesaugus, mums patarė patiems ten neiti. Tai ištaikiusi progą, paprašau vieno mūsų draugo parvežti buivolo mėsos ar tik šviežiai nuluptą vištą. Mėsa, be to, kad reta, dar ir, palyginti, brangi – 140-160 rupijų. Indų dažniausiai valgomas patiekalas – ryžiai, ryžiai, ryžiai. Ir įvairūs kario patiekalai. Galvojome, kad indai sveikai maitinasi, bet pamatę, kokiais kiekiais yra vartojami ryžiai bei duonos paplotėliai, supratome, kodėl tiek nemažai apkūnių žmonių.

 Sample Image

Čia paminėjau tik keletą dalykų iš mūsų kasdienio gyvenimo. Viešpatie, padėk mums išlaikyti jautrią širdį, nenusisukti nuo skausmo, neužmerkti akių, regint skurdą. Ir tuo pat metu duok mums išminties per Tavo Šventąją Dvasią, kaip teisingai tiesti tiltus į žmonių širdis. Dieve, apsaugok mus nuo visokio blogio, kurio pilna aplinkui, ir duok mums drąsos žengti žingsnį, kai jusime tavo Dvasios paraginimą. Amen.

Su meile,

K. ir I.

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 06 Lapkritis 2008 23:42 )  

Prisijungę

Mes turime 437 svečius online

Baneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pradžia Misijos Naujienos iš misionierių Indijoje (III) - papildyta!

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„Iš tiesų, broliai, jūs esate pašaukti laisvei! Tiktai dėl šios laisvės nepataikaukite kūnui, bet stenkitės vieni kitiems su meile tarnauti.“ (ap. Paulius)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia