• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Misijos Kitoks Adventas

Kitoks Adventas

El. paštas Spausdinti PDF

Mokykla Pakistane  „Mes kreipiamės į jus su skubiu prašymu: padėkime Pakistano Kašmyro regiono be pastogės likusiems žmonėms kol jų neužklupo žiema. Apie 80 000 žmonių žuvo per spalio 8 d. žemės drebėjimą, o dabar milijonai išgyvenusių žmonių atsidūrė baisiose sąlygose: jie neturi pastogės besiartinant atšiauriai žiemai.  Ekspertai prognozuoja antrą masinių mirčių bangą - ypač vaikų tarpe – visa tai dėl to, kad trūksta palapinių, pinigų ir žmonių, kurie galėtų pasiekti šiuos žmones kol dar nevėlu.“

Čia tik ištrauka iš laiško, kurį gavome prieš savaitę. Šį laišką atsiuntė mūsų geras draugas ir EMM misionierius Jim Dombach. Laiškas mus sukrėtė, o Artūro pirmi žodžiai buvo: „Aš važiuočiau“.

Dar po kelių dienų paaiškėjo, kad nėra daugiau iš Lietuvos nei vieno vyro (išskyrus 2 vyrus jau anksčiau sutikusius), kuris pasiryžtų ir galėtų važiuoti į tolimąją musulmonišką šalį ir padėti išgelbėti bent kelių žmonių gyvybių.

Pakistanas yra musulmoniška šalis, turinti sienas su Indija, Kinija, Afganistanu ir Iranu. Šalyje net 50 proc. šalies gyventojų yra jaunesni nei 15. Turbūt dauguma žmonių, kuriuos Artūras ir kiti komandos nariai sutiks, bus vaikai – tokie mažučiai, sušalę, išalkę ir liūdni. Jei ne stogas virš galvos ir šiltas maistas – daug vaikų ir suaugusių gali jau nebesulaukti pavasario.

Mes daug galvojome, svarstėme, ar turėtume priimti iššūkį. Tačiau Dievas ragino, jis vedė ir planavo. Nors ir artėja šv. Kalėdos, laukia įtemptas pasiruošimo laikas įvairiems renginiams bei svarbūs susitikimai su žmonėmis, nusprendėme, kad visa tai gali įvykti ir be Artūro buvimo Vilniuje.

Taigi, Artūras išvyksta š.m. Gruodžio 11 d., sekmadienį, anksti ryte. Jie skris per Londoną į Islamabadą. Toliau keliaus į Kašmyro kalnus, paskutinius kelionės etapus galbūt teks įveikti pėsčiomis su sunkiomis kuprinėmis ant pečių. Kelionės metu gali tekti miegoti palapinėse, kurias irgi patiems reikia pasiimti. Į Lietuvą jie parskris tik gruodžio 27 d.
„Prieglauda vienai šeimai kainuoja apie 300 JAV dolerių. Jie statomi iš nebrangių metalinių medžiagų ir yra greitai surenkami, šios medžiagos vėliau gali būti panaudotos pastoviems namams statyti. Kelionės kaina vienam žmogui sudaro apie 3000 JAV d.“

Mūsų šeimyna šiais metais turėsime visai kitokį, galbūt niekada nesvajotą Viešpaties gimimo laukimo laiką – Adventą. Galbūt aš, likusi Vilniuje, skubėsiu ir į parduotuves, ieškosiu dovanėlių savo šeimos nariams ir draugams, kepsiu pyragus ir sausainius, tačiau visa tai man bus visai kitokioje dvasioje. Aš jau nebekalbu apie per TV skleidžiamas gašlybes, ištvirkusias muzikines laidas, miestą nukabinėtus plakatus, skelbiančius, kad ateina siurprizų metas – juk visa tai taip IŠSIGIMĘ.

Norėčiau ir jus pakviesti kitokiam laikui. Atleiskite, kad negaliu kiekvienam asmeniškai pranešti šių naujienų, bet kviečiu jus pasidalinti mūsų šeimos „kitokiu“ Adventu. Didžiausia parama mums šiuo laiku bus jūsų malda – malda Viešpačiui, kad jis apsaugotų visą komandą jų kelionėje, kad laimintų jų rankų darbą ir visus žmones, prie kurių Artūras prisilies.

Taip pat galite paremti vieną pakistaniečių šeimą (galbūt su 6 vaikais), nupirkdami jiems namą. Juk tai tokia maža suma. Mes jau turbūt visi gauname daugiau mėnesinio atlyginimo, nei 900 Lt. Arba, norite prisidėti įdėdami Artūrui šokolado, kitų saldainių, konservų, džiovintų vaisių ar kokių šiltų rūbų. Šiandien varčiau reklaminį žurnaliuką, kur siūlė pirkti kvepalus, kainuojančius net 400 Lt. Prisidėkite prie mūsų šeimos „kitokio“ Advento ir paremkite!

„Pasitikėkite Viešpačiu amžiais, nes Viešpats – amžiai tverianti Uola! Jis nuverčia galiūnus iš aukštybių, sugriauna saugų miestą, sulygina su žeme ir paverčia dulkėmis. Jį trypia kojos, beturčių ir varguolių kojos.     Teisiojo takas – be duobių; teisiajam tu padarai lygų kelią. Taip! Tavo teismų takuose, Viešpatie, mes laukiame tavęs. Tavo vardą minėti ir tavo mokymo laikytis – vienintelis mūsų troškimas.“ (Izaijo 26,4-8)

Su meile ir pagarba
Vita ir Artūras Rulinskai
Vilnius, 2005 m., gruodis

Atnaujinta ( Penktadienis, 04 Balandis 2008 16:40 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„...Išvaduoti iš nuodėmės ir tapę Dievo tarnais, jūs turite kaip vaisių šventumą ir kaip baigtį ­ amžinąjį gyvenimą“. (ap. Paulius)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia