• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Žmonės Barry Freed: "Buvau ten, kur Dievas norėjo mane matyti"

Barry Freed: "Buvau ten, kur Dievas norėjo mane matyti"

El. paštas Spausdinti PDF

Sample ImagePirmą kartą į Lietuvą Barry Freed, visų vadinamas tiesiog Bariu, atvyko prieš dvyliką metų. Tuo metu jis kartu su YES komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų atliko trumpalaikę misiją Šilutėje. O 2003-iaisiais Lietuvoje apsistojo ilgesniam laikui. Palankias sąlygas gyventi ir dirbti šioje šalyje jam sudarė Rytų Menonitų Misija (JAV). Vienerius metus Barry Freed praleido Vilniuje, o po to ketverius su puse metų gyveno ir dirbo Panevėžyje. Šių metų liepą jis sugrįžo atgal į Ameriką, kur pailsėjęs, pabuvęs su šeima ir aplankęs draugus, ieškosis darbo. Prieš išvykstant jis sutiko pasidalinti savo asmeniniais išgyvenimais, patirtais Lietuvoje.

Kaip pasikeitė Baris gyvendamas Lietuvoje? Kokius išskirtum pagrindinius skirtumus?

Sunku pasakyti! Vienas didžiausių skirtumų būtų lankstumas ir gebėjimas prisitaikyti. Išmokau kultūrine prasme „plaukti pasroviui“ ir labiau pasitikėti Dievu.

Kodėl pasirinkai Lietuvą? Kas „laikė“ ir palaikė tave čia per visą šį laikotarpį?

Aš „pasirinkau“ Lietuvą todėl, kad labai norėjau būti ten, kur Dievas norėjo mane matyti. Pirmą kartą atvykęs į Lietuvą 1996-aisiais metais, jaučiau, kad Dievas norėjo, kad likčiau čia ilgesnį laiką, bet dar kurį laiką kovojau su šiuo jausmu, nes netikėjau, kad esu tinkamas būti misionieriumi. Tiesa yra ta, kad su Kristumi mes visi esame tinkami būti misionieriais savo aplinkoje ar užsienyje, jeigu trokštame dalytis su kitais Jėzaus atpirkimo žinia ir liudyti, kaip Dievas veikia mūsų gyvenime. Dvasiškai ir emociškai mane labai palaikė lietuviai ir užsieniečiai, taip pat atliekantys krikščioniškosios misijos tarnystę Lietuvoje.

Kaip trumpai įvardytum savo tarnystę?

Jėzus yra tobulas pavyzdys, kaip reikia gyventi atgimusiam krikščioniui. Mokydamiesi iš Biblijos ir gyvendami Jėzaus pavyzdžiu mes augame ir bręstame dvasiškai. Aš siekiau padėti ir padrąsinti Lietuvos tikinčiuosius ryžtis tokiam gyvenimo stiliui ir jį išlaikyti. Mes galime paskatinti vienas kitą sustiprinti savo santykius su Jėzumi, tapti atvirais, siekti bendrystės su kitais krikščionimis ir dalintis Jėzaus teikiama viltimi su netikinčiais. 

Sample Image

Baris kartu su jaunimu iš kitų miestų

Kaip manai, ką galėjai duoti žmonėms, su kuriais buvai kartu?

Iš tikrųjų sunku tai sužinoti, kol kas nors nepasako. Misijos tarnystė nėra apčiuopiama ar išmatuojama. Aš pasitikiu Dievu, kad Jis naudojo mane ir aš galėjau pasitarnauti kitiems Lietuvoje, nesvarbu, kur bebūčiau.

Kas tau asmeniškai buvo sunkiausia per šį laikotarpį?

Galbūt sunkiausia man buvo priprasti, kaip žmonės Lietuvoje bendrauja ir palaiko ryšį vienas su kitu. Pastebėjau didelį skirtumą, lyginant su mūsų kultūra, ypač kalbant apie santykius tarp vyrų. Čia pasigendu nuoširdumo ir atvirumo tarp vyrų, nesvarbu, ar tai būtų vedę, ar nevedę vyrai.

Kelias į žmogaus širdį nėra lengvas, pareikalaujantis tiek pastangų, tiek atkaklumo. Kas tave padrąsindavo, uždegdavo ir pradžiugindavo?

Jaučiuosi padrąsintas, matydamas, kokios svarbios yra vasaros stovyklos jose dalyvaujantiems vaikams. Supratau, kad šios stovyklos ne tik padeda dalyviams ir vadovams augti ir vystytis dvasiškai, bet jos taip pat skatina užsimegzti bendrystei tarp jose dalyvaujančių ar kitaip prisidedančių bendruomenių narių. Mane taip pat labai padrąsina besimokančiųjų anglų kalbą akivaizdi pažanga. Man gera matyti jaunus žmones, pasiryžtančius sekti Biblijos autoritetu ir joje išdėstytais principais. Džiaugiuosi tais žmonėmis, kurie apsisprendė neturėti lytinių santykių prieš vedybas, bet sako: „Mano santykiai su Jėzumi ir Dievo valios vykdymas yra svarbiausia gyvenime ir aš noriu sutuoktinio, kurio vertybės būtų kaip mano“. Aš ypatingai žaviuosi šia nuostata, nes žinau, kad ją išlaikyti Lietuvoje tikrai nelengva.

Ar tavo misija šioje šalyje jau užbaigta? Ar dar galvoji grįžti?

Manau, kad mano misija Lietuvoje jau užbaigta. Bent jau iki to laiko, kol Dievas man neparodys kelio atgal. Kol kas neplanuoju grįžti gyventi ir dirbti Lietuvoje, bet aš tikrai planuoju atvykti aplankyti draugų, kuriuos labai vertinu ir per kuriuos buvau labai palaimintas.

 
Sample Image

Atsisveikinimo šventė Panevėžyje

Ką norėtum pasakyti paskutinį kartą prieš išvažiuodamas savo draugams ir pažįstamiems Lietuvoje?

Savo draugams norėčiau priminti, kad Dievo kelias mums visuomet yra geresnis už mūsų pačių kelią. Mes manome žiną, kas mums yra geriausia ir galime gauti, ko norime, bet tiesa yra ta, kad tik Dievas žino, kas mums geriausia. Pasitikėkite Dievu!  Nusileiskite Jo valiai ir sekite Jėzaus pavyzdžiu. Dievas jus palengva formuos ir keis į tą asmenį, kokį Jis norėtų matyti. Nesipriešinkite tam, bet leiskite Jam tai daryti. Liudykite kitiems apie jau padarytus ir daromus Dievo darbus savo gyvenime. Jie matys Šventosios Dvasios vaisius jumyse ir užsimanys to paties, ką ir jūs turite!

Ačiū, Bari! Dievo palaimos tolesniame kelyje!

Išleistuvių nuotraukas rasite čia!

Atnaujinta ( Sekmadienis, 13 Liepa 2008 18:35 )  

Prisijungę

Mes turime 385 svečius online

Baneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pradžia Žmonės Barry Freed: "Buvau ten, kur Dievas norėjo mane matyti"

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„Jei laikysitės mano mokslo, jūs iš tikro būsite mano mokiniai;
jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus.“ (
Jėzus)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia