• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Žmonės Sporto projektas „Daugiau nei auksas“ su Artūru Karenga

Sporto projektas „Daugiau nei auksas“ su Artūru Karenga

El. paštas Spausdinti PDF

Sample Image

Nuo praėjusių metų Vaikų krikščioniško ugdymo draugija (VKUD) pradėjo vystyti sporto projektą „Daugiau nei auksas“. Pirmosios šio projekto užuomazgos atsirado prieš ketverius metus „tiesiog bežaidžiant futbolą“. Šiuo metu yra planuojami įvairūs sporto renginiai vasaros stovyklose, futbolo turnyrai, planuojami pristatymai bei apmokymai, kaip organizuoti sporto renginius ir sporto stovyklas vaikams, taip pat ruošiama krikščioniška literatūra sporto tematika. Artūras Karenga yra VKUD sporto projekto „Daugiau nei auksas“ koordinatorius Lietuvoje ir vienas Vilniaus LKB sporto klubo „Daugiau nei auksas“ organizatorių. Lietuva yra pirmoji šalis Europoje, kurioje jau vystomas šis projektas.

Artūrai, papasakok, prašau, kaip gimė mintis imtis šios iniciatyvos?

Prieš keletą metų, kai dar gyvenau Kaune, kartu su Kauno LKB vyrais mėgome pažaisti futbolą, išsinuomodavome sporto salę, kviesdavome draugus, ir tai darydavome gana reguliariai. Tuomet dažnai pagalvodavau, kaip būtų galima išplėsti šiuos užsiėmimus iki tarnystės lygio, per kurią būtų galima pasiekti vaikus, jaunimą, suaugusius.
Vėliau vienas iš Kauno LKB narių kartu su savo trimis sūnumis pradėjo žaisti futbolą šalia namų esančios mokyklos stadione. Prie jų greitai prisijungė ir kiti vaikai. Tuo metu ir įžvelgiau šios sporto tarnystės galimybes. Su malonumu prisijungiau prie jų. Toliau rinkdavomės mokyklos stadione. Kvietėme ateiti mėgstančius sportuoti bendruomenės žmones, vaikus, raginome pasikviesti ir draugus. Galbūt tai ir buvo ta pradžia, žmonės ateidavo, prisidėdavo prie šio sumanymo įgyvendinimo įvairiausiais būdais: apranga, inventoriumi...

Kad imtumeis Lietuvoje dar visiškai nežinomos veiklos, reikia ypatingos drąsos ir tvirto tikėjimo tuo, ką darai. Kuo ši veikla tau asmeniškai yra svarbi?

Nuo vaikystės mėgau sportuoti, nuo septynerių lankiau futbolo treniruotes. Sportas man yra labai artimas ir su malonumu juo užsiimu. Kiek pamenu, nuo mokyklos laikų mėgau organizuoti futbolo varžybas tarp klasių, kiemo komandų, netgi kalėjime teko organizuoti varžybas tarp miestų. Tapęs krikščionimi, ieškojau Dievo valios, savo dovanų, kuo galėčiau pasitarnauti bendruomenei.
Ši tarnystė man yra svarbi tuo, kad galiu daryti tai, kas patinka Dievui, aplinkiniams ir man pačiam. Atsimenu, kai pradėjome žaisti mokyklos stadione, pasistatydavome vartus iš plytų ir, tai pamatęs, vienas brolis iš Austrijos stebėjosi, kad čia, priešingai nei Austrijoje, kur yra idealios sąlygos sportuoti, bet mažai sportuojančiųjų, tiek daug vaikų nori žaisti futbolą. Ši mintis taip pat padrąsino mane imtis šios tarnystės.

Greitis, besiliejantis prakaitas, kova dėl pergalės... Rodos, ko daugiau reikia sportuojančiajam? Bet tau to nebuvo gana, troškai, kad šie jūsų užsiėmimai taptų tarnyste. Kam siekiate pasitarnauti?

Mūsų, kaip VKUD, tikslas yra labai paprastas: sportuoti, skelbti ir ugdyti. O tai reiškia - organizuoti ir inicijuoti sportinę veiklą, skelbti Gerąją naujieną netikintiems ir tikinčiuosiuose ugdyti krikščioniškąsias vertybes.
Mes neteikiame pirmenybės futbolui. Per įvairias sporto šakas galima labai daug ką nuveikti, nesvarbu, ar tai komandinė, ar individuali sporto šaka. Vis tiek viskas prasideda nuo kiekvieno individualaus požiūrio ir galimybės perteikti Gerąją naujieną tave supančiam vaikų, jaunimo ar suaugusiųjų ratui. Sportas yra puiki priemonė bendravimui, suartėjimui, draugystei, taip pat puiki galimybė, remiantis krikščioniškomis vertybėmis, ugdyti charakterį.

Sample Image

 Ši veikla prasidėjo nuo to, kad jūs „tiesiog žaidėte futbolą“, paskui tai peraugo į tarnystę. Kokios yra jūsų tolimesnės svajonės ir siekiai?

Labai norėtųsi matyti daug saugių, laimingų, linksmų, pažįstančių savo Gelbėtoją vaikų ir jų vyresniųjų draugų. Aš taip pat svajoju apie sporto kompleksą, kuriame būtų galima rengti įvairias varžybas, renginius, stovyklas... Ir labai norėčiau, kad šis projektas „Daugiau nei auksas“ būtų vystomas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse.

Žinia, „vienas lauke – ne karys“. Kas šiuo metu jau prisideda prie šio projekto įgyvendinimo Lietuvoje?

Šiuo metu aktyviausiai projekte dalyvauja Vilniaus ir Kauno laisvųjų krikščionių bendruomenės. Labai norėčiau pakviesti pavienius asmenis, sportininkus, komandas, bendruomenes prisidėti prie šio sporto projekto „Daugiau nei auksas“ tam, kad realybė pradėtų panašėti į viziją. Šį projektą ir su juo susijusias galimybes planuoju pristatyti Lietuvos bendruomenėse. 

 Sample Image

Kada vyks artimiausias renginys, kurio metu būtų galima betarpiškai susipažinti su šiuo projektu ir jo rengėjais?

Artimiausiu metu su kolegomis iš JAV (www.uwsportsministry.org) ruošiamės sporto projekto pristatymams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Pristatymų metu svečiai papasakos apie šią sporto tarnystę, pamokys, kaip rengti sporto stovyklas (futbolo ir krepšinio), kaip paruošti stovyklų vadovus ir parengti medžiagą.

Dėkoju ir linkiu Dievo palaimos tolesniam šio projekto įgyvendinimui.

Jeigu susidomėjote šiuo projektu ir norėtume daugiau apie jį sužinoti, kreipkitės į Artūrą telefonu: tel. nr.: 8 656 35212 arba elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .
Artūro Karengos asmeninė interneto svetainė: www.sportoprojektas.lt

Atnaujinta ( Trečiadienis, 04 Vasaris 2009 15:20 )  

Prisijungę

Mes turime 412 svečius online

Baneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pradžia Žmonės Sporto projektas „Daugiau nei auksas“ su Artūru Karenga

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„...Išvaduoti iš nuodėmės ir tapę Dievo tarnais, jūs turite kaip vaisių šventumą ir kaip baigtį ­ amžinąjį gyvenimą“. (ap. Paulius)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia