• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Žmonės Lietuvių krikščionių susibūrimai Airijoje

Lietuvių krikščionių susibūrimai Airijoje

El. paštas Spausdinti PDF

Pasaulyje viskas keičiasi. Kas prieš kelis metus atrodė labai svarbu, šiandien vertinama jau kitaip. Kiekvienas susimąsto apie esminius dalykus: į ką galėtų patikimai remtis, apie pastovumą, tikrumą ir ateitį. Šiandien tai svarbu daugeliui, manau, ir tau. Tikriausiai nelaikai savęs žmogumi be ateities. Žinai, ko sieki. Daugelį savo tikslų jau įgyvendinai ir ketini toliau sunkiai dirbti, siekdamas likusių. Bet vis tiek, ar žinai, kam gyveni? Ar tik dėl darbo, dėl šeimos? (Ištrauka iš A. ir D. Rakauskų sudaryto lankstinuko „Ar žinai, kam gyveni?“)

 Sample Image
Lietuvių tikinčiųjų bendruomenė Airijoje

Sample ImageDirbti į Airiją lietuviai Artūras ir Daiva Rakauskai su keturiais savo vaikais išvyko 2002 – aisiais. Skirtingai nuo kitų tautiečių, visą laisvą nuo darbo laiką jie skiria, kaip jie patys sako, tarnavimui. Tarnauja jie Dievui bei lietuviams, gyvenantiems Drogedoje (Drogheda) ir jos apylinkėse. Savo namuose jie iniciavo Biblijos skaitymo susitikimus. Pasak jų, Geroji naujiena apie Jėzaus išgelbėjimą jų širdis palietė prieš penkiolika metų. Ši žinia juos ne tik naujai įkvėpė, bet ir kardinaliai pakeitė, apvertė jų gyvenimą aukštyn kojom. Nuo tada Biblija - Dievo žodis - tapo jų gyvenimo autoritetu ir vadovu. Prieš išvykstant penketą metų jie dirbo Kaune įsikūrusioje vokiečių krikščioniškoje organizacijoje Kontaktmission ir tarnavo Kauno laisvųjų krikščionių bendruomenėje.

Net ir atvykę į Airiją jie neįsivaizdavo gyvenimo be bažnyčios. Jie pradėjo ieškoti bendruomenės, kuri būtų orientuota į Bibliją, į jos amžinas bei nekintančias tiesas. Jų paieškos neliko bevaisės. Duris jiems atvėrė Drogedos presbiterionų bažnyčia, kurioje iki šiol jie jaučiasi savi. Gana greitai įleidę šaknis Airijoje, Artūras ir Daiva ir toliau siekė palaikyti ryšius su lietuviais. Tačiau užmegzti šiltesnius santykius su tautiečiais nebuvo lengva. Jiems atrodė, kad čia gyvenantys lietuviai labai uždari ir nenori nieko bendro turėti su kitais lietuviais. Tačiau 2007 spalio mėnesį netikėtai dvi moterys panoro kartu skaityti Bibliją. Taip ir gimė ši tarnystė. Anot Rakauskų, jie atveria savo namų duris visiems, norintiems išgirsti Gerąją naujieną, gilintis į Bibliją bei dvasines vertybes. Pradžioje jų susitikimai vykdavo nereguliariai, o nuo 2007- ųjų spalio lietuvių būrelis susitinka kiekvieną savaitę, savaitgalio vakarą. Gilintis į Šventąjį Raštą renkasi įvairaus amžiaus lietuviai. Visi jie susipažino Airijoje, atvykę iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių: Kretingos, Baisogalos, Šiaulių, Kėdainių, Kauno, Birštono. Nepaisant skirtingos praeities, visus juos vienija noras pažinti Dievo tiesas bei gyventi Dievui patinkantį gyvenimą. Sekmadieniais Artūras su Daiva kviečia lietuvius į Drogedos presbiterionų bažnyčioje 10.30 val. rengiamas pamaldas.

Tikėjimo išpažinimą, nuotraukas bei kontaktus rasite jų interneto svetainėje!

Atnaujinta ( Šeštadienis, 13 Birželis 2009 14:32 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Kiekvienas, kas daro nuodėmę, yra nuodėmės vergas.
Bet vergas ne amžinai namuose lieka, tik sūnus lieka ten amžiams.
Tad jei Sūnus jus išvaduos, tai būsite iš tiesų laisvi. (
Jėzus)Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia