• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Žmonės Rachelė Dreher: atvykau į Lietuvą visų pirma padėti krikščionims

Rachelė Dreher: atvykau į Lietuvą visų pirma padėti krikščionims

El. paštas Spausdinti PDF
Sample Image"Dievo meilė tokia nuostabi", - šią giesmę vakar Vaikų mokyklėlėje giedojome taip garsiai, kaip tik galėjome. Vaikų mokyklėlė rengiama mano namuose kas antrą savaitę ir vaikams šis susitikimas yra nepaprastai džiugus įvykis. Vakar vaikams papasakojau palyginimą iš Biblijos apie „sūnų palaidūną“. Visi pergyveno kartu su sūnumi palaidūnu, kai šis, nuskurdęs ir atgailaujančia širdimi, grįžta pas savo tėtį. Ar tėtis jį atstums? – Bet galiausiai džiaugsmui nėra ribų, nepaisant visko, tėtis lieka jam gailestingas, nes myli jį!

Taip, mūsų dangiškasis Tėvas džiaugiasi visais, kurie priklauso Jėzaus bažnyčiai. Bet Jis taip pat be galo džiaugiasi kiekvienu vargšu, gyvenime daug klydusiu žmogumi, kuris gailėdamasis grįžta atgal pas Jį - gailestingąjį Tėvą! Todėl, paaiškinau vaikams, ir mes galime papasakoti visiems savo draugams, kurie dar neina į bažnyčią apie dangiškąjį Tėvelį. Nes Dievas myli ir tuos žmones, kurie iki šiol gyvena be Jo. Po to vieno vaiko močiutė, kuri taip pat dalyvavo mokyklėlėje, pasidalino, kad kaip tik tą dieną ji sėdėjo gydytojo laukiamajame ir papasakojo vienam Dievu netikinčiam vyrui apie Bibliją ir kad Dievas iš tikrųjų yra.

Labai džiaugiausi šiuo pasidalinimu. Ši moteris skelbė Gerąją naujieną apie gyvąjį Dievą. Ji dalijosi šia žinia su žmogumi, kuris buvo labai nutolęs nuo Dievo. Šis nuostabus močiutės pasidalijimas vakar yra tik vienas pavyzdys, kaip krikščionys Lietuvoje gyvena ir liudija savo tikėjimą. Girdėdama tai, išgyvenu vienas gražiausių akimirkų.

Bet pirmiausia norėčiau prisistatyti, kas esu. 2007 m. atvykau į Lietuvą iš Vokietijos dirbti misioniere. Mano vardas Rachelė (vok. Rahel) ir šiuo metu gyvenu Šiauliuose. Prieš teologijos studijas šešis metus dirbau Vokietijoje vaistinėje pagal savo specialybę. 2002-aisiais amerikiečių įkurtame universitete Vokietijoje baigiau teologijos magistro studijas ir nuo tada dirbu misioniere. Kai manęs paklausia buvę bendradarbiai, draugai ar giminės, kodėl iškeičiau savo saugų darbą Vokietijoje, atsakau jiems: „Anksčiau rūpinausi kūniška žmonių gerove, pardavinėjau insuliną, patardavau visais sveikatos klausimais. Šiandien tarnauju žmonėms, rūpindamasi jų dvasine sveikata“.

Mano kaip misionierės tikslas nėra primesti Lietuvoje vokiškąjį ar amerikietiškąjį Biblijos bei tikėjimo suvokimą norintiems ir galbūt nenorintiems apie tai išgirsti. Bet visų pirma siekiu susipažinti su lietuvių kalba ir kultūra, šios šalies istorija, išklausiau kelių asmeninių gyvenimo istorijų, kad galėčiau tinkamai pasitarnauti krikščionims bei bendruomenėms Lietuvoje. Jau pramokau lietuvių kalbą, užmezgiau kontaktus su kaimynais, kitais aplinkiniais ir krikščionimis. Šiaulių laisvųjų krikščionių bendruomenėje šiuo metu užsiimu su vaikais, rengiu namų grupelę ir, žinoma, puoselėju ryšius su rėmėjais, žmonėmis, kurie mane palaiko ir meldžiasi už mane iš Vokietijos, kurių dėka, apskritai čia galiu būti.

Būdama čia, išgyvenu Dievo artumą ir pastebėjau savyje kitiems galbūt nelabai matomus pokyčius: mano asmeninis ryšys su Jėzumi dar sustiprėjo ir tapo dar glaudesnis. Po susirgimo Peru, Pietų Amerikoje, aš nebeatsigavau taip, kaip jaučiausi anksčiau. Todėl tenka taikytis su skaudžiais apribojimais. Priimti juos, kaip Dievo vedimą, man nėra paprasta. Bet iš kitos pusės, kai kurie dalykai, kurių man dėl ligos reikėjo atsisakyti, tapo man palaiminimu, nes reikėjo išmokti pasitikėti Jėzumi ir nesivadovauti vien savo jėgomis ir protu.

Biblijoje taip pat yra kalbama apie šį procesą. Joje skaitome apie senojo „aš“ mirimą („Jam skirta augti, o man ­ mažėti“. Jo 3,30), kad vis daugiau atsirastų vietos Jėzui. („Aš gyvenu, tačiau nebe aš, o gyvena manyje Kristus“. Gal 2,20). Aš žaviuosi tuo ir labai vertinu. Nes kas gi gali būti manyje geriau nei Jėzus, kuris yra švelnus, pasižeminęs, pilnas meilės bei ramybės, draugiškas, gyvenantis manyje ir teigiamai veikiantis mano asmenybę?

Visiems krikščionims Lietuvoje norėčiau palinkėti neprarasti drąsos gyventi pagal savo tikėjimą ir jį liudyti. Dažnai tai daryti nėra lengva. Bet Dievo Dvasia yra daug stipresnė už istorinę praeitį ar asmeninio gyvenimo vingius. Dievo Dvasia įkvėpia naują gyvybę ten, kur mums galbūt atrodo neįmanoma.

Biblija yra mūsų tikėjimo ir visų krikščioniškų bendruomenių pagrindas. Tad atvykau į Lietuvą visų pirma padėti krikščionims - jų gimtąja kalba pravesti Biblijos apmokymus: kaip skaityti Bibliją ir ją suprasti, kaip pritaikyti jos tiesas kultūriniame kontekste. Tik lietuviai ją gali pritaikyti savoje kultūroje. Tai, mano manymu, - ne užsieniečio užduotis. Bet jis gali perduoti „įrankius“ teisingam Biblijos supratimui ir aiškinimui, dalintis su kitais savo gyvenimu bei drąsinti kartu sekti Jėzumi. Mano širdis dega noru tokiu būdu vykdyti Jo valią ir tai daryti su Jo pagalba.

Atnaujinta ( Ketvirtadienis, 18 Birželis 2009 22:39 )  

Prisijungę

Mes turime 423 svečius online

Baneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pradžia Žmonės Rachelė Dreher: atvykau į Lietuvą visų pirma padėti krikščionims

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„Iš tiesų, broliai, jūs esate pašaukti laisvei! Tiktai dėl šios laisvės nepataikaukite kūnui, bet stenkitės vieni kitiems su meile tarnauti.“ (ap. Paulius)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia