• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Renginiai LKB 2006 - Liudijame Kristų

LKB 2006 - Liudijame Kristų

El. paštas Spausdinti PDF

ImageKlaipėda, 2006-03-11

NAUJA: Konferencijos audio įrašai (mp3)

Jau šeštą kartą visų šešių Laisvųjų Krikščionių Bažnyčios bendruomenių žmonės suvažiuoja į metinę konferenciją. Tai - proga švęsti Dievo darbą tarp mūsų, drąsinti vienas kitą, dalintis ir rūpesčiais, ir džiaugsmais.

Šių metų konferencijos tema - Liudijame Kristų. Susirinkę kartu klausysimės šių dviejų pamokslų:

1.    Jėzus kviečia dalintis Gerąja Naujiena
Jėzus atėjo skelbti gerosios naujienos ir savo mokinius taip pat kviečia dalintis gerąja naujiena su visu pasauliu. Tačiau kartais pasimetame nežinodami kaip dalintis šia gerąja žinia taip, kad ji būtų reikšminga aplinkiniams ir mus supančiai kultūrai. Kartu pažvelgsime, kaip tai darė Jėzus, kad iš jo galėtume pasimokyti, kaip dalintis gerąja naujiena šiandien.

2.    Dalinamės Gerąja Naujiena būdami Gerąja Naujiena
Dalintis gerąja naujiena reiškia daugiau, nei skelbti evangeliją žodžiais. Žodžiai turi atsispindėti pasikeitusiame gyvenime, kuris parodo Jėzų Kristų ir perteikia jį ten, kur esame. Panagrinėsime ryšį tarp žodžių, darbų ir šlovinimo.

Konferencijos lankstinukas - PDF (393 KB) 

Pamokslininkas

Steve ir Betsy DintemanaiSteve Dintaman daugelį metų tarnauja tiek kaip pastorius, tiek teologijos mokytojas. Prieš jam kartu su žmona Betsy atvykstant į Lietuvą 2002-aisiais, jis 15 metų dėstė Rytų Pakrantės Menonitų Universitete (Eastern Mennonite University) Harrisonburge, Virginijos valstijoje, JAV. Steve ir Betsy vedę jau daugiau, nei 32 metus ir turi du suaugusius vaikus, kuriems jau per 20. Šiuo metu Steve yra Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos (LCC) teologijos katedros vedėjas. Steve ir Betsy džiaugiasi gyvenimu Lietuvoje. Jiems patinka bendrauti su mūsų krašto žmonėmis, pamatyti naujas šalies vietas. Jie palaiko glaudžius santykius su savo vaikais, esančiais už Atlanto.

Seminarai 

Kaip savo vaikams perduoti tikėjimą?

Ar būdami tėvai galime savo vaikus atvesti pas Jėzų? Kalbėsime apie tai, kokius tikslus tėvai galėtų išsikelti auklėjant vaikus.  Kaip nuosekliai jų siekti? Kaip auklėti vaikus savo pavyzdžiu? Kokie yra gerų santykių tarp tėvų ir vaikų požymiai?  Kaip vaikus mokyti atsakomybės?

Panagrinėsime ir tokias Rašto eilutes, kaip
Pat 22,6 Parodyk vaikui kelią, kuriuo jis turi eiti, tai ir pasenęs jis nenukryps nuo jo.
Ef 6,1-4 Jūs, vaikai, klausykite Viešpatyje savo tėvų, nes tai teisinga. „Gerbk savo tėvą ir motiną“, - tai pirmasis įsakymas su pažadu: „Kad tau gerai sektųsi ir ilgai gyventum žemėje“. Ir jūs, tėvai, neerzinkite savo vaikų, bet auklėkite juos drausmindami ir mokydami Viešpatyje.

Christoph Haegele yra Laisvųjų Krikščionių Bažnyčios vyskupas, keturių vaikų tėvas.  Lietuvoje gyvena jau aštuntus metus ir be kitų įsipareigojimų dirba pastoracinį darbą.

Evangelizacija gavus leidimą

Daugelis iš mūsų žinome apie krikščionių pareigą skelbti Gerąją Naujieną. Vieni darome daugiau, kiti mažiau, bet beveik visi jaučiame kaltę, kad padarėme nepakankamai. Ar tikrai padarėme nepakankamai, o gal darėme kažką ne taip?

Ar mokėmės iš Jėzaus? Jėzus nesivaikė klausytojų ir jiems tikėjimo neįrodinėjo. Jėzus kalbėdavo, o vėliau pasitraukdavo. Žmonės patys ieškodavo Jėzaus. Šis seminaras apie tai kada kalbėti kada pasitraukti. Kaip gauti leidimą liudyti?

Modestas Gaubas, užaugęs Šiauliuose, Šilutėje tarnauja ketvirtus metus. Jo širdis – tarnauti paaugliams ir jaunimui.

Liudyti Kristų pamaldų metu

Šis seminaras skirtas tiems, kurie prisideda prie pamaldų organizavimo (pastoriams, šlovinimo vadovams, muzikantams ir kt.) arba norintiems suprasti jų eigą. Ar liudyti galima tik pamokslo metu? Kaip Kristaus istoriją galima perteigti giesmių pagalba? Kokį vaidmenį pamaldų metu atlieka paaukojimai? Nuo ko pradėti? Link ko judėti? Kuo užbaigti? Ar įmanoma pagalvoti apie sekmadienių seką – kaip jie vienas kitą papildo? Pabandysime atrasti atsakymus į šiuos ir panašius klausimus.

Simonas Kiela, užaugęs Vilniuje, po studijų seminarijoje į Klaipėda tarnauti atvyko prieš penkerius metus. Jis ypač domisi dvasiniu formavimu, šiuolaikinėmis ir klasikinėmis bažnyčios formomis, kartu su kitais gieda, groja ir organizuoja pamaldas.

Kaip anabaptistai supranta misiją

Laisvųjų Krikščionių Bažnyčios ištakos siekia XVI amžiaus Radikaliosios-anabaptistinės reformacijos šaknis. Kaip anabaptistai įžvelgė savo misiją pasaulyje? Kaip ji keitėsi? Kokia ji yra dabar? Kaip joje gali dalyvauti kiekvienas iš mūsų?

Seminarą skaitys Steve Dintaman, pagrindinis konferencijos pamokslininkas (žr. aukščiau).


 

Konferencijos tvarkaraštis

09:00 Registracija

10:00 Pamaldos  I dalis
Steve Dintaman  „Dalintis Gerąja Naujiena“

12:30 Pietūs

14:00 Seminarai

15:30 Laisvalaikis ir bendravimas

16:30 Pamaldos   II dalis
Steve Dintaman  „Būti Gerąja Naujiena“

18:00 Pabaiga

Detalės

Registracija: LKB bendruomenėse
Pietūs: LCC kavinėje  6-10 Lt
Vaikai: Pamaldų ir seminarų metu vaikams bus organizuojama atskira programa.
Konferencijos išlaidoms (patalpų nuomai, vaikų priežiūrai ir kt.) padengti bus renkami paaukojimai. Būkite dosnūs, nes kai kurie, žinoma, prisidėti negalės.

Žemėlapis
Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštoji mokykla (LCC) -- Kretingos g. 36
 

Atnaujinta ( Penktadienis, 10 Lapkritis 2006 11:44 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Kiekvienas, kas daro nuodėmę, yra nuodėmės vergas.
Bet vergas ne amžinai namuose lieka, tik sūnus lieka ten amžiams.
Tad jei Sūnus jus išvaduos, tai būsite iš tiesų laisvi. (
Jėzus)Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia