• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Renginiai Vilties festivalis

Vilties festivalis

El. paštas Spausdinti PDF

altSpalio 29–30 dienomis 18 val. „Siemens“ arenoje, Vilniuje, vyko Vilties festivalis, kurio renginiuose iš visos Lietuvos apsilankė per 28 000 žmonių. Festivalio renginiuose sveikinimo žodį tarė krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ vyresnysis pastorius ir festivalio valdybos pirmininkas dr. Giedrius Saulytis. Trumpą sveikinimo kalbą sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, kuris džiaugėsi šiuo renginiu, stebėjosi kitokia renginio atmosfera ir pasidalijo mintimis, kad nei valdininkai, nei politikai vilties žmonėms neatneš, – viltį atnešti galįs tik tikėjimas.

 Žiūrėti nuotraukas: www.facebook.com/viltiesfestivalis

Žiūrėti video: www.facebook.com/tikejimo.zodis/posts/279039695467995

Spalio 29–30 dienomis 18 val. „Siemens“ arenoje, Vilniuje, vyko Vilties festivalis, kurio renginiuose iš visos Lietuvos apsilankė per 28 000 žmonių.

Muzikinė Vilties festivalio programa buvo itin turtinga: klausytojus savo pasirodymu džiugino gitaros ir smuiko virtuozai Dennisas Agajanianas ir Monte Gaylordas (JAV). Scenoje išvydome latvių šlovinimo grupę „Vēstniecība“ (liet. „Ambasada“), savo giesmėmis iš sėdimų vietų pakėlusią daugybę jaunų bei vyresnio amžiaus žmonių, kurie drauge dainavo, plojo ir net šoko. Susirinkusiuosius festivalio metu džiugino širdį veriantis solisto Evgenijaus Udovino (Ukraina) muzikos ir dailininkės Marinos Sosninos (Rusija) smėlio šou, taip pat trenksmingas, abejingų nepalikęs krikščioniškos pop-rock grupės „Newsboys“ iš JAV pasirodymas. Turėjome unikalią galimybę išgirsti visus pakerėjusį šeimyninį John ir Anne Barbourų duetą (JAV) bei „Patlis band“, atvykusius iš Baltarusijos. Taip pat girdėjome XIII a. įkurtą bei plačiai pasaulyje žinomą Rygos Katedros berniukų chorą, „Tris Tenorus“ (Latvija) bei jaunatvišką grupę iš Lenkijos „Exodus 15”.

Scenoje matėme ir Lietuvos atstovus: kartu su Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestru nuostabias giesmes atliko operos solistai Vaidas Vyšniauskas ir  Jurgita Lopetaitė. Savo pasirodymu džiugino  Judita Leitaitė, Artūras Chalikovas bei kiti solistai. Jungtinis 400 balsų bažnyčių choras giedojo kartu su Latvijos simfoniniu orkestru (dirigentas Maris Dravnieks) ir pasaulinio garso džiazo pianistu iš Jamaikos – Huntley Brownu. Jaunimas ypatingais aplodismentais sutiko krikščionišką roko muzikos grupę „Gyvai“, vyresnės kartos žmonės buvo sujaudinti džiazo pianisto Huntley Browno ir trimitininko Vytauto Grubliausko pasirodymu bei grupės „S.O.S“ atliekamomis giesmėmis. Visi gėrėjosi Arvydo Joffės ir šiuolaikinio šlovinimo orkestro atliekama giesme „Agnus Dei“.

Festivalio renginiuose sveikinimo žodį tarė krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ vyresnysis pastorius ir festivalio valdybos pirmininkas dr. Giedrius Saulytis. Trumpą sveikinimo kalbą sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, kuris džiaugėsi šiuo renginiu, stebėjosi kitokia renginio atmosfera ir pasidalijo mintimis, kad nei valdininkai, nei politikai vilties žmonėms neatneš, – viltį atnešti galįs tik tikėjimas. Bendrai maldai kvietė šie Vilties festivalio valdybos nariai: evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis bei Lietuvos evangelinio tikėjimo krikščionių sąjungos vyskupas Rimantas Kupstys. Žodį tarė Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Baigiamąją festivalio maldą vedė evangelikų reformatų bažnyčios gen. superintendentas Tomas Šernas ir  past. Albertas Latužis.

Vakaro pabaigoje sveikinimo žodį tarė ir Evangelijos žinia pasidalijo Franklinas Grahamas, suteikęs naują, dar gilesnį supratimą apie nuodėmingą žmogaus prigimtį ir gelbstinčią Dievo malonę.

Spalio 29 dieną, 11 val. „Siemens“ arenoje, Vilniuje, vyko festivalis vaikams – „Dėlionė“. Renginyje dalyvavo per 7 tūkstančius vaikų bei jų tėvelių. Esame labai dėkingi visiems savanoriams bei programos dalyviams, įdėjusiems daug laiko ir pastangų, jog šis vaikų festivalis įvyktų.

Šventės metu mažuosius džiugino vaikų choras „Valio“ ir kitos muzikinės grupės, programoje taip pat dalyvavo mimai, klounai ir teatro grupė, paruošusi nuotaikingą vaidinimą DĖLIONĖ. Vaikai buvo kviečiami melstis pasišventimo malda, su jais individualiai bei grupelėmis bendravo daugybė sielovadininkų.  Festivalio pabaigoje vaikams buvo įteiktos pasaulyje gerai žinomos labdaros organizacijos Samariečio krepšys (Samaritan’s Purse) dovanėlės, supakuotos įvairiaspalviai dekoruotose batų dėžutėse.Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie Vilties festivalio organizavimo Lietuvoje.
 


Atnaujinta ( Antradienis, 03 Balandis 2012 09:25 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

Būti laisvuoju krikščioniu reiškia suvokti laisvę nuo nuodėmės. Be abejonės, ne visuomet tai suvokiame taip aiškiai, kaip derėtų, tačiau ši tiesa mums iš tiesų anteša džiaugsmą - Kristus mums vėl leidžia rinktis dorą gyvenimą!Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia