• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Renginiai Lyg gaivaus šaltinio vandens gurkšnis!

Lyg gaivaus šaltinio vandens gurkšnis!

El. paštas Spausdinti PDF

IV-oji Moterų konferencija

Debbie BannonNors šių metų Moterų konferencija tęsėsi dvi dienas (rugsėjo 24-25 d.), daugeliui ji prilygo akimirkai ar gaivaus šaltinio vandens gurkštelėjimui. Galbūt dėl to, kaip vėliau parodė dalyvių apklausos rezultatai, moterims ji pasirodė per trumpa?...

Kaip ir kiekviena konferencija, taip ir ši prasidėjo nuo registracijos ir kambarių paskirstymo. Kadangi moterų atvyko daugiau negu buvo užsiregistravę, organizatorėms teko operatyviai rasti išeitį, tartis su Birštono sanatorijos „Versmė“ administracijos darbuotojomis, ieškoti papildomų kambarių. Dėl šios priežasties konferencijos atidarymas prasidėjo pusvalandžiu vėliau nei buvo planuota. Anksčiau atvykusios ir užsiregistravusios moterys per šį laiką galėjo mėgautis ryto kava, sumuštiniais ir spontaniškai užsimezgusiais pokalbiais su kitomis konferencijos dalyvėmis, atvykusiomis iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Po to, kai visi klausimai, susiję su registracija, buvo išspręsti, dalyvės sugūžėjo į salę. Čia daugelio akį patraukė su meile ir atsidavimu paruoštos rudeniškai spalvingos dekoracijos, kurios bendrai atmosferai suteikė žavesio ir jaukumo. Susirinkusias dalyves pasveikino Eglė Baužytė-Draksler iš Kauno laisvųjų krikščionių bažnyčios ir Vita Rulinskienė iš Vilniaus LKB, kurios lydėjo moteris per visą konferencijos programą. Po to buvo skiriamas laikas giesmėms, šlovinimui, nusiteikimui išgirsti tai, ką Dievas kiekvienai asmeniškai norėjo pasakyti šios konferencijos metu.

Image

O Dievas tikrai kalbėjo... Ypatingai dalyvių širdis lietė pagrindinės lektorės amerikietės Debbie Bannon asmeniški išgyvenimai, nuoširdumas ir noras pasidalinti įgyta patirtimi bei žiniomis. Neatsitiktinai šių metų konferencijai buvo parinkta tema: „...lyg perlai moliniuose induose“ (pagal Antro laiško korintiečiams ketvirto skyriaus septintą eilutę), kurios metu buvo kalbama apie asmenines ribas, ribotas galimybes, kaip jas pripažinti ir, nepaisant jų, gyventi pilnavertį gyvenimą.

Be pagrindinės lektorės „dvasinio maisto“ nepagailėjo ir seminarų vedančiosios: apie moters ir grožio santykį dalijosi žurnalo moterims „Tapati“ redaktorė Aušrinė Šečkuvienė, vyrų ir moterų skirtumus bei su tuo susijusias problemas nagrinėjo misionierė iš Panevėžio Donna Dombach, Jurga Beniušytė iš Vilniaus LKB su Jūrate Kieliene iš Klaipėdos LKB gilinosi į mitus ir tiesas apie netekėjusių ir šeimą turinčių moterų gyvenimą, psichiatrė Asta Strigockaitė iš Vilniaus supažindino susirinkusias seminaro dalyves, kas yra depresija ir jos požymiais, o Debbie Bannon vedė seminarą „Kada ir kaip sakyti ‚ne‘?“ Kadangi visos seminarų temos buvo aktualios bei artimos, moterims sunkiausia buvo išsirinkti, kuriame seminare dalyvauti. Daugelį pradžiugino žinia, kad du seminarai bus kartojami vakare. Tokiu būdu buvo suteikta galimybė semtis žinių vietoj vieno pasirinkto dviejuose seminaruose.

Image

Konferencijos metu taip pat buvo stengiamasi sudaryti sąlygas moterų tarpusavio bendravimui. Dėl to nemažai laiko buvo skiriama arbatos ar kavos gėrimui, nereikėjo skubėti ir nuo pietų ar vakarienės stalo. Rankdarbių būreliuose dalyvės ne tik galėjo pačios pasidaryti kokį niekutį prisiminimui, bet ir susipažinti bei giliau pabendrauti su šalia sėdinčiomis moterimis.

Moterų konferencijos organizatorėms pavyko nustebinti moteris ir muzikiniu siurprizu. Šeštadienio vakarą joms buvo suorganizuotas Ingridos Ručinskienės su grupe koncertas, kurio metu dalyvės galėjo atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdienybės, nors trumpam pamiršti rūpesčius.

Nors ši konferencija prabėgo greitai, tikėkimes, kad „paragautas šaltinio vanduo“ neišdžius nuo konferencijos dalyvių lūpų, kad jis ne tik pagirdys, atgaivins, bet pažadins bei sustiprins alkį šventam, amžinam ir mus tobulai pažįstančiam Dievui - Gyvenimo Šaltiniui.


Image

„Per  šią konferenciją Viešpats man be galo daug kalbėjo; mąsčiau, kokia turi būti moteris, turinti vyrą ir vaikus. Aš mačiau moterų pasiryžimą keistis ir gerinti santykius su savo vyrais, tuo pačiu ir su Viešpačiu. Bendravimas su šiomis moterimis sugriovė mano tipinį šeimos įvaizdį. Šeimoje svarbu yra duoti ir pasitikėti Viešpačiu. Tai mane drąsina laukti žmogaus, kurį atsiųs Dievas“.
Rasa iš Šiaulių (22 m.)

„Moterų konferencijoje patyriau Viešpaties įvairovę. Dievas rodė savo galybę, kai šlovinant visų mūsų širdys buvo prie Viešpaties Sosto, kad atiduotume Jam garbę. Dievas skleidė savo ištikimybę konferencijos lektorės Debbie pasidalintais išgyvenimais bei išmintį - seminarų vedėjų lūpomis. Dievas parodė savo begalinę meilę leisdamas suprasti, kad esu Jam labai labai brangus molinis indas“.
Diana iš Vilniaus (30 m.)

„Esu patenkinta Moterų konferencija 2005. Esu dėkinga, kad galėjau išklausyti seminarą „Depresija – kas tai? Mada, tiesiog bloga nuotaika ar liga?“ Esu dėkinga psichologei Astai Strigockaitei. Malonu ir naudinga dalyvauti seminare, kurį praveda specialistė krikščionė, - tai abipusė nauda tikinčiam žmogui“.
Rita iš Šiaulių (62 m.)

Image 

„Ši pirmoji konferencija buvo labai įspūdinga. Labai miela buvo susipažinti su seminaro dalyvėmis, išklausyti Mereld pasakojimo apie savo gyvenimą. Tai man suteikė vilčių kovoti su gyvenimu ir labiau pasitikėti Viešpačiu. Už viską tik turiu padėkoti Viešpačiui, nes be Jo pagalbos man būtų buvę sunku dalyvauti šioje konferencijoje“.
Ina iš Panevėžio (40 m.)

„Didžiausią įspūdį paliko duonos laužymas. Kaip niekada buvau sujaudinta. Pirmą kartą, galiu pasakyti, supratau, ką reiškia Jėzus, aš jaučiau Jo kančią, Jo išgyvenimą. Tas dvi dienas gyvenau visai kitame pasaulyje, viskas buvo pamiršta, rupesčiai, problemos, buvo tik Jis. Manau, kad kiekviena moteris turėtu pabūti tokioje konferencijoje. Negalima visko išreikšti žodžiais, tai reikia pajausti“.
Rasa iš Kauno (31 m.)

„Ačiū Debbie Bannon už padrąsinimą.Tikrai galima ir gyvename pilnavertį gyvenimą, nors kartais ir atrodo, kad esi ribota, bet tai - protingos Dievo nubrėžtos ribos. Ačiū Astai Strigockaitei už gerą ir naudingą seminarą apie depresiją. Seminare išsiaškinome, kad ir krikščionis gali sirgti depresija ir čia nieko gėdingo, tik laiku suteikta pagalba gali vėl grąžinti žmogui gyvenimo džiaugsmą“.
Birutė iš Klaipėdos (48 m.)

„Šiltas bendravimas su savo bendruomenės moterimis ir senomis geromis pažįstamomis iš kitų bažnyčių, nuostabios šlovinimo akimirkos, galimybė apmąstyti apie savo gyvenime atrastą lobį, dar kartą suvokti, jog esu ribota, tačiau Dievui ribų nėra... Tai man padėjo atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, pastiprino“.
Sigita iš Šiaulių (29 m.)

„Aš džiaugiausi galėdama būti su tiek moterų vienoje vietoje, tačiau nesitikėjau, kad jų bus tiek daug, o ir amžių įvairovė!.. Labai sužavėjo jautrūs pagrindinės kalbėtojos pasidalinimai. Supratau, kad ir kokiame kartais dugne kiekvienam iš mūsų reiktų pabuvoti, Viešpats lieka su mumis ir mumyse. Buvau sužavėta Jūratės Kielienės meditacijomis ir malda. Tikrai gera jausti, kai susijungia mūsų ir Viešpaties širdys“.
Žaneta iš Klaipėdos (24 m.)

„Konferencija man labai patiko tuo, kad pagrindinės temos metu buvo atsigręžta ne į išeičių ar receptų ieškojimą, bet į mūsų laimės ir pilnatvės Šaltinį – Kristų. Man tai labai padėjo dar labiau pasitikėti Juo – Jo meile, Jo rūpinimusi manimi. Nuostabus oras, sveika Birštono aplinka buvo puiki dovana ne tik sielai, bet ir kūnui“.
Giedrė iš Kauno (32 m.)

Moterų konferencijoje buvau pirmą kartą. Tai, ką ten gavau - išreikšti žodžiais nelabai negaliu. Tikrai žinau, kad mano širdis  prisipildė meilės, gėrio ir grožio, kad net burbuliuojantys ant manęs bendradarbiai pykčio nesukelia. Jiems atsakau šypsena. Tikiuosi, greit neišsisemsiu. Ačiū organizatorėms, lektorėms ir visoms prisidėjusioms už nuostabų renginį, kurio metu visos galėjome pasidžiaugti: "Aš - moteris".
Irena iš Šilutės

Atnaujinta ( Penktadienis, 04 Lapkritis 2005 13:21 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„Viešpaties Dvasia ant manęs, nes jis patepė mane, kad neščiau gerąją naujieną vargdieniams. Pasiuntė skelbti belaisviams išvadavimo, akliesiems ­ regėjimo; siuntė vaduoti prislėgtųjų ir skelbti Viešpaties malonės metų“. (Jėzus)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia