• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Renginiai Sielos 2005

Sielos 2005

El. paštas Spausdinti PDF

Sielos 20052005 lapkričio 19 d. į Klaipėdą iš visos Lietuvos sugužėjo krikščioniškos muzikos mėgėjai. Lietuvos krikščioniško fondo mokyklos (LCC) salė buvo sausakimša.

Gera, kai yra sukuriama erdvė, kurioje žmonės gali atskleisti savo sielos gelmes. Juk mes visi esame panašūs į Kuriantį Dievą. Muzikanto sielos išraiška yra kūryba išreikšta per muziką. O kiek daug tokių Lietuvoje! Džiugu!

Prisiminkime Dovydą. Ar nebūtų galima teigti, kad šios šiuolaikinės muzikos gausa, jaunimo išraiška šiandienos garsais yra naujas psalmynas? Tas, kurį žmonės aktyviau skaito, nei Bibliją. Jaunimas, būtent muzikos pagalba, vienas kitam liudija apie Dievą, Jo meilę per Jėzų. Visa tai labai sustiprina, nes tai ko neišgyveni, nelabai ir išreikši kūryboje. Klausantis dainų žodžių aiškiai girdi iš autorių siunčiamą žinią...

Stilių gausa – galimybė prieiti prie kiekvieno. Net ir prie to, kuris „garbina“ sunkųjį metalą. Sako, tai velniška muzika. Kodėl?.. Skaitant kai kurias psalmes neturi supratimo, kodėl jos ten būtent tokios parašytos? Tokios, kuriose pilna neapykantos, keršto troškimo, netgi noro prasmegti pačiam... Dovydas ir kiti psalmių autoriai buvo prieš Dievą tokie, kokie buvo. Būtent tas muzikos stilius, kurį autorius pasitelkia, ir yra jo viduje. Dar būtų galima paklausti – kas pasieks tuos žmones, kurie klausosi tik juodojo metalo?!! Iš tiesų, žymiai daugiau šansų tiems, kurie skelbia Gerąją Naujieną būtent šiuo būdu. Tad turėtume dėkoti Dievui, o nesmerkti tų, kurie pašaukti skirtingai „kalbėti“.

Čia tiktų dar vienas pavyzdys iš Dovydo gyvenimo. 2 Sam 6,14-16 rašoma: „Dovydas šoko prieš Viešpatį iš visų jėgų; jis buvo apsirengęs lininį efodą. Taip Dovydas ir visi Izraelio namai nešė Viešpaties skrynią su šauksmais ir trimito garsais. Viešpaties skrynią atgabenus į Dovydo miestą, Sauliaus duktė Micholė žiūrėjo pro langą. Pamačiusi karalių Dovydą šokinėjantį ir šokantį prieš Viešpatį, ji paniekino jį savo širdyje.“ Micholė paniekino Dovydą už tai, kad jis šoko Viešpaties akivaizdoje. Dievui svarbiausia yra mūsų širdis ir Jis tikrai priima viską, kas yra skirta Jam. Nežiūrint kitų žmonių vertinimų, nesupratimo, ar net neapykantos, neturėtume paliauti šlovinti Jėzų taip, kaip liepia mūsų širdis.

Nors apdovanojimai festivalyje nebuvo svarbiausias dalykas, jie muzikantams padėjo stengtis pasirodyti kaip galima geriau.

Geriausia festivalio grupe buvo išrinkta GIL („God Is Love“).
Geriausia daina – „Trise valtimi“ (grupė „Stand By Me“).
Geriausio įvaizdžio savininkė – grupė Rebeka.
Geriausias  Sielų muzikantas – gitaristas Ernestas iš „Ashtrey“.
Žiūrovams labiausiai patiko – grupė „Gyvai“.
Geriausias debiutas – Raimondos Kirijanovienės.
Geriausio balso nominacija skirta Majai iš „Misijos“.
Už nuopelnus krikščioniškai muzikai apdovanotas Juras Grincevičius.

Šiuo rengiamu festivaliu buvo siekiama populiarinti ir supažindinti plačiąją Lietuvos visuomenę su tokio pobūdžio muzika, padėti jai atrasti kelius į šiuolaikinį jaunimą. Stiliumi būdama šiuolaikiška, o turiniu krikščioniška ir propaguojanti bendražmogiškas vertybes, tokia muzika atlieka didelį prevencinį darbą formuojant jaunimo mąstymą, vertybes ir elgesį.


Atrodo, kad nuomonių apie šį festivalį buvo labai daug ir begalo skirtingų. Nežiūrint neigiamų įvertinimų, būtina padėkoti „Sielos 2005“ organizatoriams – „Gerosios naujienos centrui“ ir „Krikščionybės žiniasklaidos tarnybai“ – už darbą ir siekiamus gerus tikslus, kurie praturtina visuomenę ir paįvairina jaunuolių gyvenimą!

Atnaujinta ( Penktadienis, 04 Balandis 2008 17:27 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

„Iš tiesų, broliai, jūs esate pašaukti laisvei! Tiktai dėl šios laisvės nepataikaukite kūnui, bet stenkitės vieni kitiems su meile tarnauti.“ (ap. Paulius)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia