• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pradžia Misijos Naujienos iš misionierių Indijoje (V)

Naujienos iš misionierių Indijoje (V)

El. paštas Spausdinti PDF

Sveiki, mielieji!

Linkėjimai visiems iš Indijos! Oras čia po truputėlį ima šalti, rytais norisi muturiuotis į skarą ir rengtis megztinius. Tačiau, kiek girdėjome, gruodį dar labiau atšals, tada greičiausiai trauksime iš savo seifo (metalinės spintos) ir šiltesnes kojines bei striukes.

Sample Image
Indijos vaikai

Šią savaitę buvome išvykę į rytinę sritį, aplankėme ten tarnaujančius PTL darbuotojus. Kelionė buvo ilga, tačiau įdomi. Taip jau atsitiko, kad kaip tik tą dieną Indijoje vyko ypatinga šventė. Kartą per metus nustatytą dieną visi hindu privalo pasinardinti šventos upės vandenyje. Induizme nėra tokios sąvokos, kaip nuodėmių atleidimas, tačiau yra tikima, kad pasinėrus į upės vandenį, nuplaunamos nuodėmės ir nusikaltimai. Įdomu tai, kad ir mums, krikščionims, tai nėra visiškai svetimas dalykas. Juk ir mums pasinardinimas krikštui simbolizuoja mūsų mirtį nuodėmingam gyvenimui, kad Dievas nuplauna mūsų nuodėmes. Taigi, šios šventės proga visa apylinkė užtvindė kelius ir skubėjo nuplauti savo sąžinę šventoje upėje. Kas važiavo buivolo traukiamais karučiais, kas ant sausakimšo autobuso stogo, o kas ant motociklo, pasisodinęs visą savo margą šeimynėlę.

Sample Image
Kelionė link šventos upės 

Kelionės metu aplankėme tris miestelius, kuriuose PTL yra įrengęs pradines ir vidurines mokyklas. Susipažinome su mokyklų vadovais, buvusiais PTL Biblijos koledžo abiturientais bei įvairaus amžiaus mokinukais, kurie tiesiog veržėsi su mumis pabendrauti angliškai. Tikrai nustebino ir tai, kaip pagarbiai mokiniai elgiasi su mokytojais ir suaugusiais. Indijoje vyresniam žmogui visada suteikiama didesnė pagarba dėl jo amžiaus, patirties ir statuso. Didžioji vaikų dalis, su kuriais buvome supažindinti klasėse, prašė, kad atvažiuotume dar kartą ir praleistumėme su jais daugiau laiko. Taip pat mokyklų vadovai klausė, ar galėtume padėti vaikus mokyti anglų kalbos. Todėl pastorius pasiūlė mums nuvykti į rytinį regioną ilgesniam laikui. Galbūt net dviems savaitėms. Artėja Kalėdos ir mūsų vietinė bendruomenė ruošiasi Kalėdų programai bei įvairiems renginiams, kuriuose dalyvausime ir mes. Todėl rekomendavo mums vykti jau greitu laiku, kad sugrįžę turėtume laiko pasiruošti kalėdiniams renginiams.

Sample Image
Susitikimas su mokiniais

Sekmadienį į pamaldas susirinko visos apskrities tikinčiųjų bendruomenės. Kai kurie turėjo keltis 6 val. ryto, kad galėtų 10 val. dalyvauti pamaldose. Viso susirinko daugiau nei 200 tikinčiųjų. Pamaldos vyko hindi kalba. Vienos bendruomenės pastorius dalinosi savo įtikėjimo istorija. Šio pastoriaus šeima priklauso aukštai kastai, tad jis, kilęs iš turtingos ir įtakingos šeimos. Tėvas jaunystėje jį prisaikdino ir paskyrė išnaikinti šeimos priešus, todėl vienas po kito sūnūs vienaip ar kitaip susidorodavo su tais, kurie pastodavo jo tėvui kelią. Tačiau, galiausiai, jis pakliuvo į policijos akiratį ir buvo priverstas slapstytis, kadangi buvo kaltinamas žmogžudystėmis ir kitais sunkiais nusikaltimais. Jam besislapstant kažkokiame miestelyje, jis sutiko vieną tikinčią moterį, kuri jam paliudijo apie Kristų. Dar keletas panašių patirčių bei pažinčių jį privertė susimąstyti apie savo gyvenimą, kaip žemai jis nusirito ir kas jo laukia ateityje. Kaip minėjau, induizme nėra tokios sąvokos, kaip nuodėmių atleidimas, todėl tai, kad Jėzus atpirko visas mūsų nuodėmes, sukrėtė jį iki širdies gelmių. Tačiau net ir po įtikėjimo šiam broliui reikėjo sumokėti tam tikrą kainą už praeities nusikaltimus ir nuodėmes. Viešpats paragino jį nueiti ir atsiprašyti visų tų šeimų, kurių narius jis buvo nužudęs. Pasak jo paties, tai buvo sunkiausias dalykas, kurio Viešpats yra jo paprašęs. Kaip jis galėjo sugrįžti į tą praeitį, nuo kurios taip bėgo, kaip pažvelgti į akis tų, kuriuos jis nuskriaudė? Tačiau jis pakluso Viešpaties šaukimui ir, aplankęs kiekvieną šeimą, jų atsiprašė. Aišku, greitai pasklido gandas apie tai ir policija jį suėmė bei uždarė į areštinę. Areštinėje jis meldėsi „Dieve, jei tu tik mane iš čia išvesi, ištikimai tarnausiu tau visą savo gyvenimą.“ Šlovė Dievui, nes dabar šis brolis yra bendruomenės pastorius, kurioje yra virš 100 narių ir kuri toliau sėkmingai auga. 

Apibendrinant išvyką, galima pasakyti, kad dar kartą esame nustebinti ir sužavėti tikinčiųjų pasišventimu, jų paklusnumu Viešpačiui. Grįžus po kelionės, antradienį man vėl sušlubavo sveikata. Atrodo, kad mums abiems kosulys niekaip nepraeina, vis vargina netikėtais priepuoliais. Buvome abu pas gydytoją pasikonsultuoti, tai kaip ir nieko baisaus. Panašu, kad mums alergija į oro užterštumą. Išrašė tam tikrų vaistų ir patarė kvėpuoti garais. Tačiau nuo to kosulys nepalengvėjo ir toliau vargina. Prašome ir toliau melstis už mūsų sveikatą, kad Viešpats stiprintų mus tarnauti, nepaisant įvairių kliūčių.

Pabaigai, norėtume, kaip visada, paprašyti jūsų maldų už tarnautojus Indijoje. Už tai, kad Dievas pakeltų daugiau lyderių, kurie įgalintų ir mokytų kitus savo pavyzdžiu tarnauti Viešpačiui. Meskimės už PTL centrą, už darbuotojus, jų šeimas, už jų sveikatą, nes daugelis, kaip ir mes, čia turi sveikatos problemų. Ir sekdami Indijos krikščionių pavyzdžiu, nenumokime ranka į tas gyvenimo sritis, kuriose mums yra sunkiau būti ištikimais Viešpačiui, bet atvirkščiai - prašykime Viešpaties malonės siekti to, kas atrodo neįmanoma, per sunku mūsų žmogiškomis jėgomis ar reikalauja per didelės aukos, kad galėtume kitiems pasakyti “Sekite mano pavyzdžiu, kaip ir aš seku Kristumi!” (1 Kor 11,1)

 Su meile,

 I. ir K.

Atnaujinta ( Antradienis, 25 Lapkritis 2008 19:25 )  

Naujausi leidiniai

biblija-kalbina-tave.jpg Rekomenduojame naujas knygas:

"Biblijos konkordancija"

"Pažinti Dievą"

Apie laisvę...

...Buvę nuodėmės vergais, jūs iš širdies paklusote tam mokslo pavyzdžiui, kuriam buvote pavesti, ir, išvaduoti iš nuodėmės, tapote teisumo vergais. (ap. Paulius)

Design by Eduard Goss Laisvųjų krikščionių bažnyčia